Wielorzędowy tomograf komputerowy, aparat RTG z torem wizyjnym i nowoczesna aparatura medyczna współfinansowana przez Unię Europejską wzmacnia arsenał oddziału ratunkowego [SOR] Szpitala Wojewódzkiego św. Łukasza w Tarnowie.
Nowoczesna aparatura i sprzęt medyczny o wartości ponad 5,8 mln złotych do końca tego roku trafi na SOR tarnowskiego szpitala. Do dyspozycji lekarzy i ratowników oddane zostaną m.in. wielorzędowy tomograf komputerowy, przyłóżkowy aparat RTG z torem wizyjnym, aparat do znieczulenia ogólnego z zestawem monitorującym, zestawy monitorowania czynności życiowych z kapnografem, 2 stoły zabiegowe z lampami i 15 wózków leżących do przewozu pacjentów. Lista nabytków tarnowskiego szpitala liczy 19 urządzeń i narzędzi, których zakup jest współfinansowany w 50-ciu procentach przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.
- Od szybkiej sprawnej diagnostyki, a czasami szybkich interwencji, które na jej podstawie można podejmować, zależy zdrowie i życie pacjentów, którzy trafiają na szpitalny oddział ratunkowy. Inwestując w te urządzenia, dajemy tarnowianom jeden z najlepiej wyposażonych SOR w województwie małopolskim - mówi Anna Czech dyrektor szpitala św. Łukasza.
Zobacz również:
- Czy wykonanie zabiegu leczniczego bez zgody pacjenta jest przestępstwem?
- Dramat na Podkarpaciu. Wypisany z dwóch szpitali mężczyzna zmarł na sepsę [wideo]
- Z humorem przeciwko nadużyciom lekarzy
- Pacjencie! Czy wiesz jakie prawa Ci przysługują?
- Opieka w domu: @lvp, przypadek naprawdę pojedynczy?
- Lekarze przekazujący złe wiadomości są odbierani jako mający mniej współczucia
- Leki na kredyt
- Jeżeli Twój lekarz jest zdrowy – Ty pewnie też jesteś!
W roku 2009 z pomocy SOR szpitala wojewódzkiego w Tarnowie skorzystało ponad 41 tys. osób. Szpital jest jedną z nielicznych placówek w Polsce, która dysponuje lądowiskiem dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego dostosowanym do wykonywania startów i lądowań w nocy.
