Szukaj

Soczewki kontakowe reglamentowane?

Podziel się
Komentarze0

W Kanadzie wkrótce wszyscy ci, którzy chcą zmienić barwę swojego spojrzenia, będą wkrótce potrzebowali recepty na kosmetyczne soczewki kontakowe, pozwalające zmienić kolor oczu.Kosmetyczne soczewki kontaktowe są używane nie tylko do zmieniania barwy spojrzenia, ale również kształtu i wyglądu. A kanadyjska minister zdrowia, pani Leona Aglukkaq postanowiła kontrolować ich użycie.

Deputowana konserwatywna, pani Patricia Davidson złożyła projekt prawa, który proponuje zmianę przepisów na temat produktów spożywczych i leków. Projekt ten ma również objąć i soczewki kontaktowe, które w tym momencie są dostępne w Kanadzie w wolnej sprzedaży.


Soczewki kontaktowe są uważane za produkt medyczny w Kanadzie, ale soczewki stosowane w celach kosmetycznych nie są w ten sposób traktowane, i to mimo ryzyka, jakie jest związane z ich stosowaniem.

Oftalmolodzy mówią, że soczewki, które nie są dobrze dobrane, albo których nie nakłada się poprawnie, mogą powodować bardzo poważne uszkodzenia oczu, wliczając w to uszkodzenia rogówki, infekcje bakteryjne, a nawet ślepotę.

W Stanach Zjednoczonych, soczewki kosmetyczne są już reglamentowane.

Komentarze do: Soczewki kontakowe reglamentowane?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz