Szukaj

Ruszyła kampania edukacyjna pt. "Zdrowa Mama = Zdrowe Dziecko"

Podziel się
Komentarze0

Ruszyła ogólnopolska akcja edukacyjna „Zdrowa Mama = Zdrowe Dziecko”. Celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie wiedzy na temat właściwego przygotowania organizmu kobiety na czas od poczęcia dziecka przez ciążę do okresu po jego narodzinach. W tym czasie, szczególnie ważne dla organizmu zarówno dziecka, jak i matki jest przyjmowanie zestawu niezbędnych witamin i minerałów. Wiele kobiet lekceważy zalecenia lekarzy dotyczące przyjmowania suplementów diety w  tak ważnym okresie życia, ryzykując własne zdrowie i zdrowie dziecka. Zgodnie ze stanowiskiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, starannie zrównoważona formuła preparatu zawierającego zestaw witamin, minerałów, oligoelementów i mikroskładników odżywczych oraz kwas foliowy, Omega 3-DHA i EPA, może uchronić dziecko przed licznymi wadami rozwojowymi, jak również zapobiega niskiej wadze urodzeniowej, zmniejsza ryzyko przedwczesnego porodu oraz poronień w pierwszych tygodniach ciąży. Jak przekonują eksperci z Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego na łamach „Ginekologii Polskiej” z dnia 7 lipca 2011 roku, odpowiedni zestaw niezbędnych witamin i minerałów może zapobiec wielu problemom rozwojowym u  dziecka, a także utrzymać zdrowie matki na właściwym poziomie. Takie wsparcie potrzebne jest również po ciąży, w okresie karmienia, kiedy organizm kobiety narażony jest na ogromny wysiłek.

Środowiska medyczne od lat prowadzą akcję informacyjną adresowaną do przyszłych mam. Lekarze starają się uświadamiać kobietom konieczność zdrowych nawyków i zachęcać je do podejmowania wysiłku systematycznego dbania o urozmaiconą dietę, zaspokajającą wszystkie potrzeby organizmu. Brak dostatecznej wiedzy, uleganie stereotypom i przesądom związanym z dbaniem o zdrowie, często negatywnie odbija się na przebiegu ciąży,
a niekiedy na rozwoju dziecka.


W ramach kampanii „Zdrowa Mama = Zdrowe Dziecko”, przyszłe mamy odpowiedzialnie myślące o macierzyństwie, będą miały możliwość uzyskania ciekawych informacji o przebiegu ciąży, odpowiednim przygotowaniu organizmu oraz zmianach, które zachodzą w organizmie kobiety i jej potomstwa w czasie ciąży. Zainteresowani otrzymają kompleksową wiedzę o wpływie witamin i minerałów na rozwój płodu i zdrowie matki. Zostaną poruszone także kwestie faktów i mitów odnoszących się do okresu ciąży i karmienia piersią. Będzie można zapoznać się z treścią rekomendacji Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego dotyczącymi zażywania suplementów diety. Dodatkowo w ramach akcji udzielane będą cenne porady dotyczące skutecznego radzenia sobie z dolegliwościami i bolączkami typowymi dla ciężarnych, a także dojścia do formy po porodzie.

Zobacz również:Kobiety planujące narodziny dziecka powinny zacząć kompleksowe przygotowania na długo przed tym, gdy na teście ciążowym ukażą się dwie kreski.  Ciężarne kobiety muszą ze szczególną uwagą troszczyć się o stan zdrowia, natomiast  karmiące matki powinny mieć świadomość, że dziecko z mlekiem matki otrzymuje wszystkie niezbędne do rozwoju witaminy i mikroelementy.

Wiedza na temat tego, jak ważne jest wczesne podejmowanie odpowiednich kroków jest coraz większa. Warto zaznaczyć, że w przygotowania do poczęcia zdrowego potomka powinni angażować się oboje partnerzy. Mimo, iż suplementacja zalecana jest kobietom, panowie poważnie myślący o ojcostwie również powinni zmienić nawyki. Konieczne jest rzucenie palenia, regularna aktywność fizyczna oraz urozmaicona dieta.


Zakup ubranek dziecięcych, kosmetyków i akcesoriów to obowiązkowe zadanie przyszłych rodziców. Często jednak w wirze zakupów, kobiety zapominają o dbaniu o dobre samopoczucie i kondycję. Niesłuszne jest myślenie, że przyszła mama powinna jeść za dwoje, musi natomiast w dwójnasób gimnastykować się, wypoczywać i dbać o właściwe odżywianie. Ostatnie zadanie okazuje się niekiedy najtrudniejsze. W kalendarzu przyszłej mamy obok wizyt u lekarza, badań i odwiedzin w sklepie z akcesoriami dla niemowląt, powinien znaleźć się wykaz zażywania suplementu diety – kompleksowo odpowiadającego za potrzeby dwóch organizmów.

Tematyka prawidłowego odżywiania kobiet w ciąży jest niezwykle ważna. Kampania edukacyjna „Zdrowa Mama = Zdrowe Dziecko” zgromadziła wokół siebie wiele środowisk popierających jej założenia: lekarzy, dziennikarzy, młode matki. Akcja odbywa się przy wsparciu wybitnych specjalistów w dziedzinie ginekologii, położnictwa i dietetyki. Do grona lekarzy popierających akcję/biorących w niej udział należą: prof. dr hab. Agata Karowicz-Bilińska.. Ekspert z udokumentowaną praktyką, cieszący się poważaniem środowiska medycznego i zaufaniem pacjentek.

Inicjatorem akcji jest Boehringer Ingelheim, producent jedynego na rynku suplementu diety Pharmaton Matruelle zawierającego w 1 dawce wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy dla kobiet planujących urodzenie dziecka, tych które są już w ciąży oraz dla matek karmiących. Firma angażuje się w akcję podniesienia poziomu wiedzy społeczeństwa w zakresie zapewnienia właściwej ochrony zdrowia matki i dziecka w tak ważnym dla nich okresie życia.

Więcej informacji o kampanii znajduje się na specjalnie dedykowanej stronie www.witalnamama.pl Pod tym adresem można znaleźć wiele ciekawych przykładów jak dbać o własne zdrowie i zdrowie maleństwa w okresie planowania ciąży, w trakcie jej trwania oraz w czasie karmienia.  Przyszła mama będzie mogła poznać produkty  i dowiedzieć się, co jest dla niej szczególne wskazane a czego powinna unikać. Strona wzbogacona została o ciekawe konkursy oraz porady dla mam i ciężarnych kobiet.

Komentarze do: Ruszyła kampania edukacyjna pt. "Zdrowa Mama = Zdrowe Dziecko"

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz