Szukaj

Przerwijmy sen, wyjdźmy z letargu bezczynności

Podziel się
Komentarze0

Wyjątkowe dzieła wybitnych polskich artystów, stworzone z niezwykłą wrażliwością i przekazem „Obudźmy się do działania”, zostały zebrane w kalendarzu na rzecz Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”. Każdy z obrazów będzie można wylicytować podczas aukcji charytatywnej, która odbędzie się 16 marca w Hotelu Bristol, ul. Krakowskie Przedmieście  42/44 w Warszawie.


Warszawa, styczeń 2011 r. „Obudźmy się do działania” to wspólny temat 12 unikatowych prac polskich artystów. To zamknięty przez nich w obrazach czas - 12 miesięcy symbolizujących przebudzenie ze snu, 365 dni dających szansę i nadzieję na powrót do działania. Pomysłodawcą i patronem projektu jest firma farmaceutyczna Sanofi-Aventis Sp. z o.o.

Głównym celem przedsięwzięcia, którego finałem będzie aukcja charytatywna obrazów, jest wsparcie fundacji „Akogo?” przy budowie pierwszej w Polsce kliniki-wzorca dla dzieci po ciężkich urazach mózgu wymagających długotrwałego, intensywnego i kosztownego leczenia.

W kalendarzu znalazły się dzieła Agaty „Endo” Nowickiej, Mariusza Stawarskiego, Mieczysława Wasilewskiego, Waldemara Świerzego, Piotra Fąfrowicza, Waldemara Jerzego Marszałka, Marianny Sztymy, Joanny Szachowskiej, Andrzeja Pągowskiego, Józefa Wilkonia, Tomasza Sętowskiego oraz Wiktora Sadowskiego. Nad projektem od strony artystycznej czuwa jeden z jego pomysłodawców - Andrzej Pągowski. Inicjatorem i partnerem w realizacji przedsięwzięcia jest firma Sanofi-Aventis. Co roku przygotowujemy kalendarz, aby pomóc najbardziej potrzebującym. Takie przedsięwzięcie to część realizowanej przez nas polityki firmy odpowiedzialnej społecznie. Zdrowie oraz spełnianie marzeń dzieci są nam szczególnie bliskie. Ten rok dedykujemy pomocy małym pacjentom przebywającym w śpiączce - podopiecznym Fundacji „Akogo?” Pani Ewy Błaszczyk - powiedziała Monika Chmielewska-Żehaluk, Dyrektor ds. Komunikacji firmy Sanofi-Aventis.

Ola miała 6,5 roku, kiedy zapadła w śpiączkę. Ten czas sprawdził mnie jako człowieka. Obudził do działania moich bliskich i przyjaciół. Jestem wdzięczna wszystkim artystom za przygotowanie tak poruszających obrazów. Każda pomoc na rzecz chorych dzieci jest dla mnie szczególnie ważna i cenna- mówi Ewa Błaszczyk, fundatorka i prezes Fundacji „Akogo?”.


Przyjaźń pomiędzy mną a Fundacją ma wieloletni staż. Nasza przygoda zaczęła się od zaprojektowania logo Fundacji. Jako artysta wiem, że obrazami łatwiej dotrzeć do serc, do naszej wyobraźni. Łatwiej nam uwrażliwić wszystkich na sytuację, w jakiej znajdują się dzieci w śpiączce. „Obudźmy się do działania” to przesłanie niosące nadzieję pacjentom i ich rodzinom na powrót do aktywnego życia, to także mobilizacja do niesienia pomocy - mówi Andrzej Pągowski, twórca jednego z dzieł.

Każdy z nas był i do dziś bywa dzieckiem. To, co nas czasami łączy z dzieciństwem  to właśnie sny. Zasypiamy i wracamy. Obudź w sobie chęć do działania, wrażliwość na innych. Dołącz do inicjatywy „Obudźmy się do działania” - kup kalendarz. Zapraszamy do naszej społeczności „Obudźmy się do działania” na Facebook - zobacz co zainspirowało największych polskich artystów do stworzenia tak poruszających dzieł, które zebrane tworzą unikatowy kalendarz inspirujący do wrażliwości i empatii każdego miesiąca. Porozmawiajmy o tym, co nas porusza do działania i dlaczego warto pomagać.


Fundacja „Akogo?” została założona w 2002 roku przez Ewę Błaszczyk-Janczarską oraz ks. Wojtka Drozdowicza. Celem fundacji jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu oraz wybudowanie pierwszej w Polsce kliniki-wzorca (na 15 łóżek) przy oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie trafiają najcięższe przypadki.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.akogo.pl

Andrzej Pągowski - wybitny polski artysta, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Jest autorem ponad 1000 plakatów wydanych drukiem od 1977 roku w Polsce i zagranicą. Ponadto zajmuje się ilustracją książkową i prasową, jest autorem okładek wydawnictw płytowych, scenografii teatralnych i telewizyjnych, scenariuszy filmów i teledysków. Pągowski jest laureatem kilkudziesięciu nagród polskich  i zagranicznych, wśród których warto wymienić kilkanaście najwyższych trofeów na Międzynarodowym Konkursie na Najlepszy Plakat Filmowy i Telewizyjny w Los Angeles oraz kilka nagród głównych na Międzynarodowym Konkursie na Plakat Filmowy w Chicago.

Sanofi-Aventis jest międzynarodową firmą farmaceutyczną, zaangażowaną w odkrywanie, produkcję i dystrybucję leków, które mają poprawić stan zdrowia pacjentów na całym świecie. W Polsce do Grupy Sanofi-Aventis należy m.in. spółka Sanofi Pasteur będąca największym na świecie producentem szczepionek oraz Zentiva – lider produkcji leków generycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. 19 sierpnia b.r. do Grupy Sanofi-Aventis dołączyła firma Nepentes S.A., uznany w branży polski producent leków oraz dermokosmetyków. Grupa Sanofi-Aventis w Polsce zatrudnia ponad 1300 osób, w tym 190 we własnym zakładzie produkcyjnym w Rzeszowie. Według danych IMS, Grupa Sanofi-Aventis zajmuje 1 miejsce w krajowym rankingu największych firm farmaceutycznych. Sanofi-Aventis jest członkiem Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, Izby Gospodarczej Farmacja Polska, a także członkiem PASMI – Polskiego Związku Producentów Leków bez Recepty.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.sanofi-aventis.pl

Komentarze do: Przerwijmy sen, wyjdźmy z letargu bezczynności

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz