Szukaj

Portal OSOZ.pl pozwala monitorować stan zdrowia pacjentów

Podziel się
Komentarze0

W ostatnim czasie Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia OSOZ przygotował dla społeczeństwa nowy serwis „Parametry Zdrowotne”. Za pomocą tego serwisu osoby posiadające Indywidualne Konta Zdrowotne w systemie OSOZ mogą monitorować najważniejsze parametry zdrowotne i porównywać z zalecanymi normami.Do parametrów tych należą m.in.: temperatura ciała, ciśnienie krwi, poziom cukru, waga, wzrost, puls, wskaźnik BMI czy wysiłek fizyczny. Dodatkowo pacjenci lub lekarz mogą zgłaszać propozycje rozszerzenia listy parametrów opisujących podstawowe funkcje zdrowotne, a także określać częstotliwości dokonywania rejestracji tych parametrów. Dzięki temu podczas eksploatacji serwisu, pacjent będzie informowany na bieżąco o terminie zapisania kolejnych wartości monitorowanych parametrów.

  • Za pomocą wprowadzonej funkcjonalności „Parametrów Zdrowotnych" system umożliwia pacjentowi monitorowanie stanu zdrowia we własnym zakresie, a także udostępniać te parametry swojemu lekarzowi, co bez wątpienia wpłynie na większą precyzję diagnozy lekarskiej i w efekcie skuteczniejsze leczenie. Wierzymy, że nasz serwis pomoże zapobiec wielu poważnym chorobom, które powstają często w wyniku braku odpowiedniej i wiarygodnej informacji, dostępnej w odpowiednim czasie - informuje Rafał Kozioł, Dyrektor Wydziału Systemu OSOZ.Serwis został skonstruowany w przejrzysty i atrakcyjny sposób. Monitorowanie parametrów zdrowotnych odbywa się za pomocą czytelnych prezentacji, wykresów i tabeli, w zależności od preferencji pacjenta. Kolejnym serwisem, który niebawem zostanie udostępniony, będzie możliwość porównywania parametrów zdrowotnych danego pacjenta, ze średnimi parametrami krajowymi lub regionalnymi. Taki serwis pozwoli pacjentom na bieżącą ocenę, jak wiele i w którym kierunku odchylają się ich parametry zdrowotne od tła opisującego zdrowie społeczeństwa. Oczywiście zgodnie z podstawową filozofią OSOZ rejestracja i monitorowanie parametrów zdrowotnych nie zawiera danych osobowych, a więc jest całkowicie anonimowe.

Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia tworzy firma KAMSOFT, producent specjalistycznego oprogramowania dla medycyny i farmacji. W ramach systemu OSOZ dostępnych jest szereg serwisów wspomagających opiekę zdrowotną, a ich głównym założeniem, jak i misją całego systemu, jest wspomaganie opieki zdrowotnej z ukierunkowaniem na rozwój metod medycyny zapobiegawczej. Zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową systemu - www.osoz.pl.

Komentarze do: Portal OSOZ.pl pozwala monitorować stan zdrowia pacjentów

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz