Szukaj

Pierwsze w Warszawie zimowe ambulatorium urazowe ruszyło w klinice Carolina Medical Center

Podziel się
Komentarze0

Stolica ma już swój pierwszy zimowy ostry dyżur ortopedyczny dla pacjentów z nagłymi urazami – zarówno dorosłych, jak i dzieci. Nowa usługa, która wystartowała właśnie w stołecznej klinice ortopedii i medycyny sportowej Carolina Medical Center, to rozszerzenie już funkcjonującego całorocznego ambulatorium urazowo ortopedycznego. Profesjonalny zespół lekarsko-fizjoterapeutyczny, zajmujący się profilaktyką i leczeniem urazów sportowych, jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.Nowe  ambulatorium urazowe w Carolina Medical Center powstało z myślą o pacjentach, którzy w trudnym okresie zimowym, często szukają pomocy w związku z odniesionymi urazami, takimi jak złamania, stłuczenia, zwichnięcia czy skręcenia. Osoby wymagające natychmiastowej interwencji i leczenia zostaną skonsultowane przez lekarza oraz będą miały możliwość szybkiego wykonania badań z zakresu diagnostyki obrazowej np.  radiologicznych, ultrasonograficznych, a także rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. 

„Aby uniknąć poważnych komplikacji wynikających nierzadko z drobnych, ale częstych zimą nieszczęśliwych urazów, bez wątpienia potrzebna jest natychmiastowa konsultacja  ortopedyczna. W publicznej służbie zdrowia na wizytę pacjent musi czekać wiele godzin w długiej kolejce, bez gwarancji  otrzymania rozpoznania i szybkiego podjęcia leczenia. Zimowe ambulatorium urazowe w Carolina Medical Center to pierwsza placówka w Warszawie, która umożliwia natychmiastowe postawienie rozpoznania po wykonanej diagnostyce, przedstawienie pacjentowi planu leczenia zachowawczego lub operacyjnego jak również rozpoczęcia rehabilitacji. Zespół najlepszych specjalistów ds. medycyny sportowej dba o szybki i bezpieczny powrót do zdrowia.” – powiedział doktor Tadeusz Bokwa, Dyrektor Medyczny NZOZ Carolina Medical Center. Koszt konsultacji w zimowym ambulatorium urazowym w CMC wynosi 150 zł.


NZOZ Carolina Medical Center to nowoczesne centrum ortopedii i medycyny sportowej w Warszawie kierujące swoją ofertę do pacjentów w każdym wieku, dorosłych i dzieci z chorobami i urazami narządu ruchu, w tym stawów, mięśni i ścięgien oraz kręgosłupa. W szczególności swoją opieką otacza osoby aktywne ruchowo i sportowców wyczynowych. Kompleksowe leczenie w klinice, na które składa się diagnostyka, leczenie zachowawcze lub operacyjne oraz fizjoterapia, jest wynikiem współpracy specjalistów różnych dziedzin: ortopedii, diagnostyki obrazowej, reumatologii, neurologii, neurochirurgii, rehabilitacji oraz 
biomechaniki.

Więcej informacji na temat kliniki można znaleźć na stronie www.carolina.pl.

Komentarze do: Pierwsze w Warszawie zimowe ambulatorium urazowe ruszyło w klinice Carolina Medical Center

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz