Szukaj

Pierwsza operacja laparoskopową w Medicover

Podziel się
Komentarze0

W Szpitalu Medicover przeprowadzono operację laparoskopową z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu do wizualizacji trójwymiarowej. 12 maja br. w Szpitalu Medicover w Wilanowie odbyła się konferencja pt. „Laparoskopia przestrzenna - nowy wymiar operacji małoinwazyjnych”. Kluczowym punktem konferencji była multimedialna transmisja operacji laparoskopowej z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu do wizualizacji trójwymiarowej Viking 3D.Szpital Medicover stanie się wkrótce jedyną placówką w Polsce posiadającą sprzęt umożliwiający wykorzystanie innowacyjnej i wysoce zaawansowanej technologii 3D w laparoskopii. Operację usunięcia pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopii przestrzennej przeprowadził doc. dr hab. n. med. Maciej Kielara, Dyrektor Kliniki Chirurgii i Dyrektor Medyczny Szpitala Medicover, jeden z założycieli Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej, wieloletni członek m.in. sekcji Wideochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich.

Technika 3D w laparoskopii polega na wykorzystaniu zamiast monitora telewizyjnego, obrazu 3D transmitowanego bezpośrednio do specjalnego hełmu. Otrzymany w ten sposób trójwymiarowy obraz umożliwia uwidocznienie szczegółów anatomicznych, co pozwala na dokładniejsze preparowanie tkanek i zminimalizowanie powikłań. „Sprzęt do wizualizacji trójwymiarowej dzięki zastosowaniu wysoce zaawansowanej technologii 3D umożliwia chirurgowi uzyskanie dokładniejszego, trójwymiarowego obrazu przestrzennego operowanego obszaru, przez co pozwala lepiej ocenić warunki anatomiczne. Można go wykorzystać we wszystkich operacjach laparoskopowych w obszarze jamy brzusznej i klatki piersiowej” - mówi doc. Kielar. Przed wykonaniem operacji doc. Kielar zaprezentował uczestnikom konferencji profil Szpitala Medicover, pierwszego pełnoprofilowego prywatnego szpitala w Polsce. Następnie głos zabrał prof. dr hab. n. med. Edward Stanowski, konsultant Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Torakochirurgii Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Obrony Narodowej, Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, a jednocześnie kierownik Kliniki Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Prof. Stanowski przedstawił krótki rys rozwoju chirurgii laparoskopowej na świecie, zaś przedstawiciel firmy Viking Systems, producent trójwymiarowego obrazowania wykorzystywanego w chirurgii – przedstawił zalety systemu.

„Chcemy, aby Szpital Medicover wyznaczał kierunki nowoczesnej hospitalizacji, ale jednocześnie, by stał się jednym z ważnych ośrodków medycznych edukujących kadrę lekarską nie tylko z Medicover, ale również spoza firmy. Zorganizowana przez nas konferencja na temat nowoczesnej laparoskopii przestrzennej, w trakcie której lekarze mieli możliwość uczestniczenia w multimedialnej transmisji operacji laparoskopowej, przeprowadzonej z wykorzystaniem zaawansowanego sprzętu do wizualizacji trójwymiarowej, to świetna okazja do wymiany wiedzy i propagowania nowoczesnych metod operacyjnych. Jestem dumny, że to właśnie Szpital Medicover jest pierwszą placówką w Polsce, która wykorzystuje sprzęt tej generacji” - mówi Loic Fretard, Dyrektor Zarządzający Szpitala.


Dodatkowych informacji udziela:

Bartosz Maciejewski, Rzecznik Prasowy, grupy Medicover w Polsce tel.: (022) 592 70 00, kom.: 510 217 789

Grupa Medicover jest międzynarodową firmą medyczną oferującą pełny zakres opieki medycznej. W Polsce opiekuje się ponad 5 tysiącami firm i ponad 500 tysiącami pacjentów. Posiada 22 szerokoprofilowe, Centra Medicover w największych miastach Polski: Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Współpracuje z ponad tysiącem placówek medycznych w całej Polsce. O zdrowie pacjentów troszczy się ponad 1400 lekarzy i 300 pielęgniarek i personelu pomocniczego w placówkach własnych oraz przeszło 9 tysięcy lekarzy współpracujących. Medicover zbiera doświadczenia i poszerza zakres działalności już od przeszło 15 lat. Ukoronowaniem dotychczasowego rozwoju firmy w Polsce było otwarcie w ubiegłym roku pierwszego, pełnoprofilowego Szpitala Medicover w warszawskim Wilanowie. Jako jedyna prywatna firma medyczna w Polsce, Medicover zapewnia swoim pacjentom pełną opiekę medyczną obejmującą usługi ambulatoryjne, diagnostykę laboratoryjną i obrazową, aż po opiekę szpitalną. Usługi dostępne w formie abonamentów i ubezpieczeń medycznych kierowane są zarówno do firm, jak i klientów indywidualnych. Grupa Medicover rozwija swoją działalność nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy. Jest obecna w Czechach, na Węgrzech i Słowacji oraz w Rumunii.


www.medicover.pl.

O Szpitalu Medicover w skrócie:

Klinika Zdrowia Kobiety - specjalizuje się w pełnym zakresie świadczeń dedykowanych zdrowiu kobiet, oferując leczenie szpitalne w zakresie ginekologii ogólnej i onkologicznej, uroginekologii  i patologii ciąży.

Klinika Położnictwa - pragnie towarzyszyć kobietom i ich rodzinom w najważniejszych momentach życia jakimi są ciąża i poród. Sprzyja komfortowym narodzinom dzieci oferując spokojną, intymną atmosferę, w otoczeniu bliskich oraz pod opieką profesjonalnego i przyjaznego personelu.

Klinika Zdrowia Dziecka - szczególną troską otaczamy zdrowie najmniejszych pacjentów. Jako pierwsza, prywatna placówka szpitalna oferujemy szeroki profil usług z zakresu neonatologii, pediatrii, chirurgii dziecięcej, laryngologii, urologii oraz ortopedii dziecięcej.

Klinika Kardiologii - będzie specjalizować się w  nowoczesnej diagnostyce chorób serca i naczyń, procedurach kardiologicznych włącznie z kardiologią interwencyjną oraz w intensywnej opiece kardiologicznej.

Klinika Chorób Wewnętrznych - zapewnia szeroki profil diagnostyki i wysoki poziom  opieki szpitalnej w wielu specjalnościach w obszarze chorób wewnętrznych. Zaplecze diagnostyczne i terapeutyczne Kliniki pozwala na szybką diagnostykę i leczenie chorób z zakresu m.in. gastrologii, endokrynologii, pulmonologii czy angiologii.

Klinika Chirurgii - oferuje najwyższą jakość usług medycznych z zakresu chirurgii ogólnej, naczyniowej, ortopedii czy urologii. Stosuje wiele nowatorskich metod zabiegowych, w tym szczególnie w zakresie terapii małoinwazyjnej, będącej jednym z najnowszych osiągnięć światowej chirurgii.

Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii - bezpieczeństwo  medyczne w Szpitalu Medicover jest dla nas priorytetem. Zapewniamy je naszym pacjentom w salach operacyjnych, oddziałach pooperacyjnych i oddziałach intensywnej terapii, które wyposażyliśmy w najnowocześniejszy sprzęt do monitorowania funkcji życiowych, wspomagania oddychania i reanimacji.
W Szpitalu Medicover funkcjonują 3 specjalistyczne centra:

Centrum Diagnostyczne to m.in. nowoczesny, w pełni cyfrowy sprzęt operacyjny i diagnostyczny jest wizytówką Szpitala Medicover. Szpitalne Centrum Diagnostyczne składa się z 8 wyspecjalizowanych pracowni, w których skład wchodzą pracownie rezonansu magnetycznego, badań RTG, tomografii komputerowej, ultrasonografii, mammografii, echokardiografii, prób wysiłkowych, badań Dopplerowskich I EKG

Centrum Konsultacyjne zapewnia możliwość konsultacji medycznych w okresie przed i pooperacyjnym dla pacjentów Szpitala Medicover. W trakcie wizyty pacjenci otrzymują komplet informacji dotyczących wszelkich szczegółów leczenia.

Centrum Rehabilitacyjne specjalizuje się w terapii stanów pourazowych i pooperacyjnych. Wykonuje zabiegi m.in.: z zakresu fizykoterapii i kinezyterapii.

Link do strony Szpitala Medicover: http://www.szpitalmedicover.pl

Komentarze do: Pierwsza operacja laparoskopową w Medicover

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz