Szukaj

Pensjonariusze byli przywiązywani do foteli

Podziel się
Komentarze1

Poważne nieprawidłowości w domach opieki społecznej w województwie łódzkim wykryła Najwyższa Izba Kontroli. Jak ustalili inspektorzy, w prywatnym domu opieki "Bona" w Łodzi pensjonariusze byli przywiązywani do foteli, nie mieli też zapewnionej fachowej opieki. W wyniku kontroli, Urząd Miasta Łodzi skierował do prokuratury zawiadomienie o zagrożeniu życia i zdrowia dwudziestu podopiecznych "Bony" - poisze "Dziennik Łódzki".


Do prokuratury trafiło też doniesienie o nieprawidłowościach w Domu Pomocy Społecznej w Łochyńsku koło Piotrkowa. - Dyrektor tego ośrodka zmuszał chore psychicznie kobiety do ciężkiej pracy w gospodarstwie rolnym, nie naliczał odsetek na kontach depozytowych mieszkanek, a także poświadczył nieprawdę, twierdząc, że zatrudnia na etacie psychologa - mówi Mirosław Majewski z łódzkiej delegatury NIK. Dyrekcja placówki złożyła odwołanie od wyników kontroli do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, do końca grudnia ma potrwać ponowne wyjaśnianie sprawy.


Komentarze do: Pensjonariusze byli przywiązywani do foteli (1)

anula
~anula 22-12-2006 16:26

wygodne pozbywanie się ludzi niewygodnych

1

z jakiś racji oni siętam znależli, być może nie zasłużyli sobie na to, by ich traktowac jako chorych ale ciężka praca to też nie terapia ani haracz za który muszą odpokutować w tak okrutny sposób... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze