Szukaj

Parasol nie chroni całkowicie przed promieniami słonecznymi

Podziel się
Komentarze0

Parasol nie blokuje całkowicie przechodzenia promieni słońca. Więcej niż jednej trzeciej promieni UV udaje się utorować sobie drogę, aby dosięgnąć naszej skóry, ujawnia ostatnie badanie hiszpańskich naukowców.Według rezultatów, parasole przechwytują prawie całowicie bezpośrednie promienie słoneczne. Jednakże, nie chronią one całkowicie ludzi przeciwko promieniowaniu rozproszonemu, czyli takiemu, które pochodzi od światła odbitego we wszyskich kierunkach, od przedmiotów, które nas otaczają, i które przechodzi pod bokami parasola.

Naukowcy otrzymali te rezultaty mierząc promieniowanie za pomocą czujnika umieszczonego w środku parasola o wysokości 100 cm i średnicy 160 cm. Naukowcy odkryli, że zaledwie 5% promieni słonecznych przechodzi przez płótno parasola, aby osiągnąć czujnik bezpośrednio. Aparat jednak przechwycił także 34% promieni pochodzących z promieniowania horyzontalnego.


Mimo że takie promieniowanie emituje światło mniej intensywne, może ono być także odpowiedzialne za uderzenia słońca, które, jeśli się powtarza, może wywołać przedwczesne starzenie się skóry oraz raka skóry.

Tak więc, mimo że są użyteczne, to jednakże parasole nie powinne nas zwalniać z używania innych środków ochronnych, takich jak kremy przeciwsłoneczne, kapelusz oraz okulary przeciwsłoneczne. Według Kanadyjskiego Towarzystwa Raka, rak skóry zabija co roku około 1 100 Kanadyjczyków.

Komentarze do: Parasol nie chroni całkowicie przed promieniami słonecznymi

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz