Szukaj

Od badań do leczenia - startuje Konkurs "Przypadki Medyczne"

Podziel się
Komentarze0

15 marca 2010 roku rozpoczyna się pierwszy etap Konkursu „Przypadki Medyczne”. Konkurs skierowany jest do studentów medycyny i ma nowatorską, niespotykaną wcześniej w Polsce formułę, skoncentrowaną na praktycznym wymiarze pracy przyszłych lekarzy. Zadaniem uczestników będzie opracowanie najlepszych algorytmów postępowania z konkretnymi przypadkami medycznymi. Aby liczyć na wygraną, każdy student będzie musiał:  • zaproponować optymalną listę badań diagnostycznych, które należałoby wykonać,

  • postawić diagnozę

  • określić jakie leczenie należy wdrożyć u danego „pacjenta”.

- Nasza inicjatywa ma na celu propagowanie wśród przyszłych medyków praktycznego podejścia do nauki medycyny - chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Czym innym będzie nasz zawód jak nie właśnie pracą z pacjentem i zajęciem się jego przypadkiem? Wierzymy, że nasze działania wzbudzą jeszcze większą chęć i ciekawość do poznawania Medycyny, a uczestnicy i laureaci Konkursu w przyszłości będą odnosić sukcesy w leczeniu prawdziwych pacjentów. - mówi Mateusz Palczewski, współorganizator konkursu i szef portalu www.przypadkimedyczne.pl


Konkurs organizowany jest przez portal www.przypadkimedyczne.pl oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny (IFMSA-Poland).

Wśród sponsorów pojawia się m. in duża firma z sektora medycznego - największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA. - Decyzję o wsparciu Konkursu „Przypadki Medyczne" podjęliśmy bez wahania. To świetna inicjatywa, dzięki której zdolni i ambitni adepci nauk medycznych mogą sprawdzić się w rozwiązywaniu konkretnych przypadków. Między innymi posiłkując się osiągnięciami nowoczesnej, medycznej diagnostyki laboratoryjnej. -mówi Michał Meller, kierownik marketingu w firmie DIAGNOSTYKA.

Patronem honorowym jest Rektor Akademii Medycznej we Wrocławiu JM prof. dr hab. n. med. Ryszard Andrzejak. Patronami merytorycznymi są Kierownik Katedry i Zakładu Farmakologii Akademii Medycznej we Wrocławiu prof. dr hab. n. med. Adam Szeląg oraz Kierownik Katedry i Zakładu Patofizjologii Akademii Medycznej we Wrocławiu prof. dr hab. n. med. Witold Pilecki.

Pierwszy etap Konkursu jest realizowany on-line rozpoczyna się 15 marca 2010 i trwa do 29. marca. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę www.przypadkimedyczne.pl.

Komentarze do: Od badań do leczenia - startuje Konkurs "Przypadki Medyczne"

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz