Szukaj

Naukowcy badają źródło swędzenia

Podziel się
Komentarze0

W trakcie badania komórek nerwowych myszy naukowcy odkryli powiązanie pomiędzy swędzeniem a bólem po oparzeniach.



Naukowcy skupili się na obserwacji komórek nerwowych myszy, które odpowiedzialne są za odczuwanie bólu wywołanego ciepłem. Kiedy komórki te traciły zdolność do wysyłania sygnałów, myszy wykazywały słabszą reakcję na ciepło, ale zaczęły odczuwać świąd.

- Wyniki tych badań łączą ze sobą ból oparzeniowy oraz wrażliwość na swędzenie, co, prawdę mówiąc, było dla nas dość ciekawe i zaskakujące - powiedział w informacji prasowej Klas Kullander z Uniwersytetu Uppsala w Szwecji.


Wyniki badania opublikowano 4 listopada w czasopiśmie Neuron.

Uporczywy i intensywny świąd jest częstym powikłaniem po oparzeniach oraz operacjach. Ogólne uczucie swędzenia może być spowodowane egzemą lub innymi chorobami skóry. Autorzy badania sugerują, że dalsze badania na temat przyczyn leżących u podłoża powstawania uczucia swędzenia może doprowadzić do opracowania nowych metod leczenia.

- W dłuższej perspektywie, z pomocą dalszych badań, mamy nadzieję w pełni wyjaśnić, które włókna nerwowe przewodzą uczucie swędzenia, dzięki czemu będziemy mogli leczyć świąd u źródła - dodał Kullander.

Komentarze do: Naukowcy badają źródło swędzenia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz