Szukaj

Młodzi lekarze widzą przed sobą ponurą przyszłość

Podziel się
Komentarze0

Większość młodych lekarzy w Stanach Zjednoczonych jest pesymistycznie nastawionych do przyszłości swojej i przyszłości systemu opieki zdrowotnej w tym kraju. Główną przyczyną takich postaw mają być świeżo wprowadzone nowe przepisy prawne, jak stwierdza ostatnio przeprowadzona ankieta.W ankiecie tej wzięło udział 500 lekarzy, w wieku poniżej 40 lat, z których blisko połowa uważa, że prawo Affordable Care Act, wprowadzone przez administrację Baracka Obamy, będzie miało negatywny wpływ na praktykę lekarską.

Jedynie 23% lekarzy uważa, że jest to pozytywne prawo.

Z 57% lekarzy, którzy są pesymistami, 34% przywołuje nowe prawo jako przyczynę swojego pesymizmu. Inni z kolei mówią o coraz niższych zarobkach lekarzy oraz o spadku dofinansowania.

Dwadzieścia jeden procent lekarzy mówi, że nie ma ani pozytywnego, ani negatywnego zdania na temat przyszłości amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej, a 22% odczuwa optymizm.

Przyczyny optymizmu to lepsza opieka nad pacjentem oraz fakt, że Stany Zjednoczone powoli ruszają w dobrym kierunku wprowadzając nowe regulacje.


Ankiecie tej przyglądała się oragnizacja non-profit, The Physicians Foundation, która promuje praktykę lekarską zapewniając granty. Fundacja ta została założona w 2003 roku, aby zahamować rosnącą liczbę pozwów sądowych kierowanych przez lekarzy i firmy medyczne przeciwko ubezpieczycielom zdrowotnym.

Przewodniczący The Physicians Foundation, Lou Goodman, stwierdza, że zawód lekarza w dalszym ciągu jest atrakcyjną profesją, a ludzi aplikujących na uczelnie medyczne jest coraz więcej.

Ale, zaczynamy obserwować,
mówi jeszcze Lou Goodman, że kiedy ci ludzie kończą edukację, rzeczywistość nie jest taka, jakiej się spodziewali. A kiedy nasi lekarze są niezadowoleni, oznacza to, że mamy problem z systemem.

Przewodniczący The Physicians Foundation dodaje jeszcze, że lekarze obawiają się nowych regulacji prawnych, ponieważ wprowadzają one ekonomiczne czynniki do decyzji podejmowanych przez lekarzy.

Jak wspomniał to jeden z młodych doktorów w ankiecie, zmiany, których dokonano, nie zostały dokonane z myślą o pacjencie, ale z myślą o gospodarce. Ani razu nie wspomniano pacjenta w tych wszystkich modyfikacjach.

Do celów ankiety, lekarze zostali wybrani całkowicie przypadkowo, w grudniu 2011 roku, w oparciu o bazę danych Medical Markteing Research. Połowa z nich była lekarzami pierwszego kontaktu, 175 specjalistami w swoich gabinetach, a 75 lekarzy było specjalistami w szpitalach.

Komentarze do: Młodzi lekarze widzą przed sobą ponurą przyszłość

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz