Szukaj

Maleje liczba osób ślepych

Podziel się
Komentarze0

Zgodnie z jedną z publikacji w najnowszym wydaniu Deutsches Ärzteblatt International, liczba osób ślepych i niedowidzących w Niemczech spada. Badacze przeanalizowali archiwalne dane pochodzące z rejestrów Rady Regionalnej Nadrenii, dzięki czemu byli w stanie obliczyć częstość występowania ślepoty w latach 1987 – 2000 i porównać te wyniki ze statystykami dotyczącymi osób ślepych i niedowidzących.Pozwoliło im to na sformułowanie teorii na temat częstości występowania ślepoty w ciągu ostatnich 30 lat.

Całkowita liczba osób ślepych zarejestrowanych w Nadrenii wzrosła między 1978 (10 665 osób) a 1997 rokiem (15 766).

Następie ustabilizowała się, aby w roku 2006 spaść do poziomu 15 725 zarejestrowanych.

Częstość występowania ślepoty w regionie oparta na danych statystycznych wykazywała podobne tendencje. Po zestandaryzowaniu wyników dla całych Niemiec zauważono jej niewielki spadek od 1997 roku.


Wyniki tych badań mogą dziwić, ponieważ wraz ze starzeniem społeczeństwa należałoby się spodziewać zwiększenia liczby ślepych i niedowidzących, jako że najczęstszą przyczyną problemów ze wzrokiem są choroby związane z wiekiem.

Przykładem mogą być wskaźniki zachorowalności na zwyrodnienie plamki żółtej, które wraz z wiekiem badanych stają się coraz wyższe.

Z drugiej jednak strony liczba przypadków, w których jaskra czy starczowzroczność prowadzą do całkowitej ślepoty, spada. Coraz rzadsze są także przypadki odklejania siatkówki oka.

Komentarze do: Maleje liczba osób ślepych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz