Szukaj

Koblacja - metoda na chrapanie

Podziel się
Komentarze1

Najnowocześniejsza metoda chirurgii - koblacja - może być z powodzeniem stosowana w walce z chrapaniem. Przeprowadzany od niedawna przy użyciu tej zdobyczy nowoczesnej medycyny zabieg, pozwala na bezkrwawe, bezbolesne i szybkie pozbycie się uciążliwej dolegliwości, jaką dla wielu osób stanowi chrapanie. Koblacja jest metodą chirurgiczną polegającą na wytworzeniu fal o wysokiej częstotliwości, które prowadzą do odparowania wyznaczonej części tkanki, zmniejszenia jej objętości i zwiększenia napięcia w określonych jej partiach.W czasie snu dochodzi do zwiotczenia mięśni gardła i podniebienia miękkiego, a cieśń gardła zwęża się i w związku z tym przepływające powietrze wprawia te elementy w drgania, w wyniku czego chrapiemy. Dzięki zabiegowi koblacji wiotkie części gardła zmniejszają swoją objętość, a cieśń gardła powiększa się, przez co oddychanie w trakcie snu nie powoduje powstawania zjawisk akustycznych. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że nowoczesna medycyna, jest w stanie zlikwidować przyczynę chrapania, nierzadko całymi latami utrudniającą sen, w ciągu jednodniowego zabiegu.


Metoda koblacji, w przypadku usuwania chrapania, służy wykonaniu operacji plastycznej gardła, języczka i podniebienia miękkiego. W jej rezultacie podniebienie podnosi się, a języczek skraca, co znacznie ułatwia oddychanie w czasie snu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej metody nie powstają rany, jak przy użyciu skalpela, ani oparzenia, jak w przypadku lasera. W czasie zabiegu działa się temperaturą jedynie 40-50˚C. Zastosowanie koblacji czyni zabieg całkowicie bezkrwawym, niemalże bezbolesnym, sprawia, że nie występuje po nim obrzęk, a pacjent tego samego dnia wraca do domu i może normalnie funkcjonować. Do tej pory tego rodzaju nowoczesna chirurgia dostępna była niemalże jedynie na Zachodzie.

Dzięki zastosowaniu tego rodzaju technik operacyjnych oraz najnowocześniejszych narzędzi diagnostycznych takich, jak Apnograf, który umożliwia diagnozowanie problemów z oddychaniem w czasie snu, w domu pacjenta, można wygrać z chrapaniem nie tylko bezboleśnie, ale i szybko. Jest to przełomowy krok w życiu nie tylko partnerów osób chrapiących, ale także samych dotkniętych tą dolegliwością, którzy nierzadko nie zdają sobie sprawy z tego, że zbagatelizowany problem chrapania może doprowadzić do problemów z krążeniem , a nawet choroby niedokrwiennej serca.

Komentarze do: Koblacja - metoda na chrapanie (1)

Samek
Samek 29-09-2010 16:11

koblacja

1

Osobiście poddałem się innej metodzie - Pillar. To innowacyjna metoda, która jest nieinwazyjna i skuteczna. Jestem bardzo zadowolony. Pozbyłem się chrapania i bezdechu permanentnie. A miałem już z tym poważne problemy.. ... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze