Szukaj

Kiedy władza błądzi - cierpi na tym pacjent

Podziel się
Komentarze0

Lekarze rodzinni zrzeszeni w Federacji Porozumienie Zielonogórskie są zaniepokojeni napiętą sytuacją w systemie opieki zdrowotnej na Słowacji. W geście solidarności apelują do pozostałych środowisk lekarskich o poparcie postulatów słowackich lekarzy.


Zdaniem Federacji PZ obecna sytuacja w słowackiej służbie zdrowia jest  wynikiem arogancji władz i braku poszanowania słusznych postulatów lekarzy. Brak zrozumienia racji profesjonalistów, którzy zwracają uwagę na niedomogi  słowackiego systemu ochrony zdrowia wskazuje na doktrynalne traktowanie zagadnień polityki zdrowotnej w tym kraju.

- Opiekę nad pacjentami sprawują lekarze działający przy pomocy narzędzi, których dostarcza im państwo – mówi Jacek Krajewski, prezes FPZ. - Sytuacja, kiedy to właśnie państwo, zamiast dbać o zdrowie obywatela, obniża jakość świadczonych usług zdrowotnych, zmusza lekarzy do protestu. Bo to właśnie oni wiedzą najlepiej, kiedy dobra opieka medyczna  nad pacjentem jest zagrożona - dodaje.


FPZ apeluje do polskich lekarzy, aby oświadczenie słowackiego Ministra Zdrowia o wezwaniu lekarzy z zagranicy dla świadczenia opieki nad pacjentami w Słowacji, pozostało wyłącznie pozbawioną znaczenia figurą retoryczną. Postulaty słowackiego środowiska lekarskiego są ich zdaniem słuszne.

- Kiedy władza błądzi - cierpi na tym pacjent – mówi Krajewski. - Wiemy o tym dobrze, gdyż nasza Federacja od ponad ośmiu lat zmaga się, nie tylko z niedofinansowaniem podstawowej opieki zdrowotnej, ale także biurokracją, której niejednokrotnie towarzyszy arogancja władzy, niezależnie od opcji politycznej, którą ta władza reprezentuje. Jak dotąd, dzięki solidarności członków Porozumienia Zielonogórskiego, udaje nam się przypominać decydentom o niezbędnych potrzebach polskich pacjentów i lekarzy oraz wspólnie znajdować drogi wyjścia z kryzysu.

Federacja Porozumienie Zielonogórskie, nie tylko solidaryzuje się z lekarzami słowackimi, ale także jest gotowa podzielić się z nimi swoim doświadczeniem.

- Dziś życzymy im sukcesu – dodaje Krajewski.

Komentarze do: Kiedy władza błądzi - cierpi na tym pacjent

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz