Szukaj

Joga dla oczu

Podziel się
Komentarze0

Joga dla oczu pozwala poprawić widzenie i uniknąć zmęczenia oczu, dzięki kilku ruchom gałki ocznej szczególnie, a także dzięki wizualizacjom. Jest to technika nazwaną metodą Bates, która ma już 20 lat i która została opracowana przez oftalmologa amerkańskiego, doktor Batesa.


Praca z ekranem monitora, sztuczne światła, pragnienie opóźnienia nadchodzącej dalekowzroczności starczej albo chęć skorygowania krótkowzroczności… metoda Bates ma coraz więcej adeptów.

Co to takiego, ta joga dla oczu?

Doktor Bates stwierdził, iż jeśli chcemy dobrze widzieć, albo poprawić swój wzrok, należy złagodzić napięcie wokół oczu, ale także napięcie w całym ciele. Po kursie jogi oczy są rozluźnione, widzenie jest bardziej czyste, a kolory stają się bardziej żywe. Korzyści płynące z jogi dla oczu są spektakularne w większości problemów ze wzrokiem, takich jak krótkowzroczność, albo w przypadku stresu wzrokowego. Regularna praktyka pozwala zwalczyć zmęczenie oczu. Joga oczu nie jest metodą cudowną albo działającą natychmiastowo. Prawdziwe rezultaty pojawią się, jeżeli praktykuje się taką jogę z cierpliwością, dobrą wolą oraz regularnie.


Ćwiczenia

Tego typu gimnastyka oczu jest bardzo łatwa do wykonania. Opiera się na relaksacji. Istnieją kursy indywidualne i zbiorowe. Możecie także wziąć przykład z 5 ćwiczeń gimnastycznych dla oczu. Ćwiczenia są skoncentrowane na wzroku, ale czasami także dotyczą całego ciała. Niektóre są stymulujące, inne są relaksujące.

Komentarze do: Joga dla oczu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz