Szukaj

Jeśli pracujesz na kontrakcie możesz otrzymać świadczenie dzienne podczas niezdolności do pracy

Podziel się
Komentarze1

Towarzystwo Ubezpieczeniowe INTER Polska S.A. od lat obsługujące branżę medyczną wprowadza nowe ubezpieczenie pod nazwą INTER Kontrakt. To pierwszy produkt ubezpieczeniowy w Polsce dedykowany dla osób wykonujących zawód medyczny na kontrakcie. Ubezpieczony otrzymuje wypłatę świadczenia dziennego w przypadku czasowej niezdolności do pracy, co gwarantuje stabilizację finansową.Coraz więcej lekarzy i pielęgniarek przechodzi z umów o pracę na umowy cywilno-prawne nazywane potocznie kontraktami. Wykonywanie zawodu medycznego w oparciu o taka formę zatrudnienia ma wiele pozytywnych aspektów. Niesie jednak ono ze sobą ryzyko utraty przychodów w sytuacji, w której lekarz czy pielęgniarka nie mogą wypełniać przedmiotu kontraktu z uwagi na chorobę lub nieszczęśliwy wypadek. Świadczenie chorobowe wypłacane z ZUS z reguły nie zapewni pokrycia utraconych korzyści. 

Zniwelowanie tak powstającej luki w przychodzie w znacznym stopniu zapewnia ubezpieczenie INTER Kontrakt. Wypłata świadczenia pieniężnego następuje tutaj od 15 lub 30 dnia nieprzerwanej niezdolności do realizacji kontraktu. Długość okresu wypłacania świadczenia zależy od wybranego wariantu ubezpieczenia i wynosi maksymalnie do 180 dnia niezdolności do pracy. Oferta ubezpieczenia INTER Kontrakt skierowana jest do osób posiadających prawo wykonywania zawodu medycznego w Polsce oraz uzyskujących przychody z jednego bądź kilku kontraktów.


Ubezpieczenie INTER Kontrakt jest uzupełnieniem lub zastąpieniem świadczeń oferowanych przez ubezpieczenie społeczne, a dodatkowo zapewnia m.in. pokrycie kosztów stałych ponoszonych przez przedsiębiorcę – w przypadku lekarzy są to np. koszty wynajmu powierzchni lub leasingu sprzętu medycznego. TU INTER Polska wypłaca dzienne świadczenie za każdy dzień pobytu na zwolnieniu lekarskim w wysokości zależnej od zadeklarowanej przez Ubezpieczonego kwoty średniego miesięcznego przychodu ze wszystkich posiadanych kontraktów, maksymalnie do 400 zł za dzień.

Zakres ochrony ubezpieczeniowej wynika z umowy ubezpieczenia, przy czym w momencie jej podpisywania ubezpieczyciel nie wymaga żadnych dokumentów potwierdzających wysokość przychodów. Ich wysokość weryfikowana jest dopiero w przypadku konieczności wypłaty świadczenia. Procedura wypłaty jest szybka i przejrzysta.

Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska S.A. zostało założone w 1991 roku. Głównym akcjonariuszem jest INTER Krankenversicherungen aG, niemiecki koncern ubezpieczeniowy, który powstał w 1926 roku i jest dziś jedną z najbardziej znanych w Niemczech firm oferujących ubezpieczenia zdrowotne oraz specjalistyczne programy ubezpieczeniowe. Oferta TU INTER Polska S.A. obejmuje ubezpieczenia zdrowotne, majątkowe i osobowe. Ponad 80 lat doświadczenia na rynku europejskim, wysoki kapitał zakładowy i ochrona reasekuracyjna czynią nas uznanym partnerem zarówno klientów korporacyjnych jak i indywidualnych.

Więcej informacji:
http:/www.interpolska.pl

Komentarze do: Jeśli pracujesz na kontrakcie możesz otrzymać świadczenie dzienne podczas niezdolności do pracy (1)

medochrona.pl
medochrona.pl 05-01-2011 20:52

ubezpieczenie utraty dochodów - medochrona.pl

1

Na rynku funkcjonuje produkt, który nie wymaga dokumentowania dochodów, składka nie jest uzależniona od wieku, w zakresie przy składce 151 zł miesięcznie posiada szereg dodatkowych ryzyk w tym ubezpieczenie zgonu natural... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze