Szukaj

Fitoterapia we Współczesnej Rynologii - Międzynarodowe Sympozjum

Podziel się
Komentarze0

Wramach VI Krajowego Forum Rynologicznego, odbędzie się Międzynarodowe Sympozjum Fitoterapia we Współczesnej Rynologii, zorganizowane przez firmę Bionorica - niemieckiego lidera leków naturalnych pochodzenia roślinnego. Bionorica została zaproszona do podjęcia inicjatywy przez prof. dr hab. med. Antoniego Krzeskiego, Kierownika Naukowego i Organizacyjnego VI Krajowego Forum Rynologicznego.Sympozjum Satelitarne Bionorica będzie głosem w sprawie roli fitoterapii we współczesnej rynologii, wpisującym się w ogólnoświatową dyskusję na temat potencjału phytoneeringu - filozofii odkrywania sił drzemiących w naturze w naukowo udokumentowany sposób.

We współpracę z Bionorica zaangażowały się uznane autorytety z dziedziny rynologii z Polski - prof. dr hab. med. Antoni Krzeski (Klinika Otolaryngologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ) oraz prof. Marek Naruszewicz (Katedra Farmakognozji i Molekularnych Podstaw Fitoterapii, Warszawski Uniwersytet Medyczny) i zagranicy - prof. Michael A. Popp (Prezes firmy Bionorica, Niemcy) oraz jego goście specjalni - prof. Pontus Stierna (Instytut Karolinska, Sztokholm, Szwecja) oraz prof. Claus Bachert (Uniwersytet w Ghent, Belgia). Wystąpienia będą dotyczyły roli fitoterapii w pierwotnej i wtórnej prewencji stanów zapalnych, poszukiwania skutecznych klinicznie leków pochodzenia roślinnego, nowych doniesień dotyczących leczenia zapaleń zatok przynosowych lekami roślinnymi oraz skuteczności klinicznej leczenia zapaleń zatok przynosowych preparatem Sinupret.

Zobacz również:Fitoterapia jest siłą napędową postępu, jaki dokonuje się w dziedzinie farmacji. Współpraca z międzynarodowym środowiskiem naukowym w postaci około 450 uniwersytetów i klinik pozwala mówić nam o filozofii jakości, którą kierujemy się przy badaniach klinicznych naszych leków - mówi prof. Michael A. Popp, Prezes Bionorica AG i Przedsiębiorca roku 2008 w Niemczech. Fitofarmaceutyki to leki o bardzo dobrym wskaźniku skuteczności i bezpieczeństwa. Naszym celem na dojrzałym polskim rynku jest dotarcie z rzetelną informacją do profesjonalistów - lekarzy, farmaceutów oraz pacjentów - podkreśla.

Bionorica AG jest liderem niemieckiego rynku leków pochodzenia roślinnego o udokumentowanej skuteczności klinicznej, działającym w skali międzynarodowej. Produkty takie jak Sinupret czy Mastodynon znane są w Polsce od ponad 10 lat. Czołowy produkt Bionorica - Sinupret®, w swojej klasie terapeutycznej (R05C0 expectorants) liczącej ponad sto preparatów i ponad 300 postaci leków, w marcu 2009 osiągnął pozycję lidera pod względem wartości sprzedaży i okazał się być jednym z najczęściej stosowanych leków sekretolitycznych w zapaleniach zatok w Polsce. Leki koncernu dopuszczone są do obrotu w 50 krajach jako produkty lecznicze przeznaczone do sprzedaży aptecznej. Rejestracja kolejnych leków Bionorica zaplanowana jest w Polsce na lata 2010 / 2011.

Komentarze do: Fitoterapia we Współczesnej Rynologii - Międzynarodowe Sympozjum

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz