Szukaj

Fitoterapia we Współczesnej Rynologii - Międzynarodowe Sympozjum

Podziel się
Komentarze0

Wramach VI Krajowego Forum Rynologicznego, odbędzie się Międzynarodowe Sympozjum Fitoterapia we Współczesnej Rynologii, zorganizowane przez firmę Bionorica - niemieckiego lidera leków naturalnych pochodzenia roślinnego. Bionorica została zaproszona do podjęcia inicjatywy przez prof. dr hab. med. Antoniego Krzeskiego, Kierownika Naukowego i Organizacyjnego VI Krajowego Forum Rynologicznego.Sympozjum Satelitarne Bionorica będzie głosem w sprawie roli fitoterapii we współczesnej rynologii, wpisującym się w ogólnoświatową dyskusję na temat potencjału phytoneeringu - filozofii odkrywania sił drzemiących w naturze w naukowo udokumentowany sposób.

We współpracę z Bionorica zaangażowały się uznane autorytety z dziedziny rynologii z Polski - prof. dr hab. med. Antoni Krzeski (Klinika Otolaryngologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ) oraz prof. Marek Naruszewicz (Katedra Farmakognozji i Molekularnych Podstaw Fitoterapii, Warszawski Uniwersytet Medyczny) i zagranicy - prof. Michael A. Popp (Prezes firmy Bionorica, Niemcy) oraz jego goście specjalni - prof. Pontus Stierna (Instytut Karolinska, Sztokholm, Szwecja) oraz prof. Claus Bachert (Uniwersytet w Ghent, Belgia). Wystąpienia będą dotyczyły roli fitoterapii w pierwotnej i wtórnej prewencji stanów zapalnych, poszukiwania skutecznych klinicznie leków pochodzenia roślinnego, nowych doniesień dotyczących leczenia zapaleń zatok przynosowych lekami roślinnymi oraz skuteczności klinicznej leczenia zapaleń zatok przynosowych preparatem Sinupret.


Fitoterapia jest siłą napędową postępu, jaki dokonuje się w dziedzinie farmacji. Współpraca z międzynarodowym środowiskiem naukowym w postaci około 450 uniwersytetów i klinik pozwala mówić nam o filozofii jakości, którą kierujemy się przy badaniach klinicznych naszych leków - mówi prof. Michael A. Popp, Prezes Bionorica AG i Przedsiębiorca roku 2008 w Niemczech. Fitofarmaceutyki to leki o bardzo dobrym wskaźniku skuteczności i bezpieczeństwa. Naszym celem na dojrzałym polskim rynku jest dotarcie z rzetelną informacją do profesjonalistów - lekarzy, farmaceutów oraz pacjentów - podkreśla.

Bionorica AG jest liderem niemieckiego rynku leków pochodzenia roślinnego o udokumentowanej skuteczności klinicznej, działającym w skali międzynarodowej. Produkty takie jak Sinupret czy Mastodynon znane są w Polsce od ponad 10 lat. Czołowy produkt Bionorica - Sinupret®, w swojej klasie terapeutycznej (R05C0 expectorants) liczącej ponad sto preparatów i ponad 300 postaci leków, w marcu 2009 osiągnął pozycję lidera pod względem wartości sprzedaży i okazał się być jednym z najczęściej stosowanych leków sekretolitycznych w zapaleniach zatok w Polsce. Leki koncernu dopuszczone są do obrotu w 50 krajach jako produkty lecznicze przeznaczone do sprzedaży aptecznej. Rejestracja kolejnych leków Bionorica zaplanowana jest w Polsce na lata 2010 / 2011.

Komentarze do: Fitoterapia we Współczesnej Rynologii - Międzynarodowe Sympozjum

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz