Szukaj

Domowe sposoby na dolegliwości żołądkowe

Podziel się
Komentarze6

Wiele osób dotykają różnego rodzaju problemy żołądkowe, takie jak bóle, wymioty czy nudności i zgaga. Są one spowodowane głównie stresem i złą dietą. Bardzo często przekładamy stresy związane z pracą na sferę domową i odwrotnie, co nie sprzyja naszemu zdrowiu.

Domowe sposoby na dolegliwości żołądkowe

Poza tym, z braku czasu jemy szybko i byle co, a wszystko to dodatkowo źle wpływa na nasz organizm. Jeśli krople żołądkowe nie przynoszą nam ulgi możemy próbować poradzić sobie z dolegliwościami żołądka, pijąc różnego rodzaju napary.

  • Pij herbatę rumiankowo – miętową

Taki napar ma działanie rozkurczające, zwiększa też wydzielanie żółci i poprawia trawienie. Bardzo dobry wpływ na pracę żołądka ma też napar z kwiatu lipy.

  • Pij siemię lniane

Jest ono skuteczne zwłaszcza, jeśli cierpimy na zgagę. Wystarczy, że łyżkę zmielonych ziaren lnu zalejemy wrzącą wodą i po wymieszaniu odstawimy na około 15 min. Tak przyrządzony kleik powinno wypijać godzinę po spożyciu posiłku. Dzięki temu nasz żołądek zostanie pokryty warstwą ochronną, która zmniejszy uczucie zgagi.


Poza tym, osoby cierpiące na zgagę powinny unikać produktów takich jak: alkohol, czekolada, cytrusy czy orzeszki ciemne.

  • Pij melisę

Melisa uśmierzy ból żołądka szczególnie w przypadku, gdy jest on spowodowany nerwami i stresem. Działa ona uspokajająco, wzmacniająco oraz reguluje pracę układu pokarmowego.

  • Stosuj ocet jabłkowy

Można użyć go jako dodatku do mięs czy sałatek. Przyspiesza trawienie, pobudza wydzielanie soków żołądkowych oraz syntezę enzymów trawiennych. Ocet może być także wypity z wodą w czystej postaci - ale tylko przez osoby, które nie cierpią na wrzody żołądka.

  • Jedz zdrowo i regularnie

Pamiętajmy, że gdy jemy duże posiłki nasz żołądek może nie poradzić sobie z ich trawieniem, a wtedy często odczuwamy dyskomfort. Warto więc zadbać o to, żeby nasze posiłki były mniejsze, ale za to częściej spożywane. Nie zaśmiecajmy też naszego żołądka byle jakim jedzeniem – postarajmy się wybierać zdrowe i pożywne przekąski.

W walce z dolegliwościami żołądka ważna jest przede wszystkim konsekwencja w podejmowanych działaniach. Należy codziennie przestrzegać odpowiedniej diety i nie przejadać się. Starajmy się także zaoszczędzić sobie stresów, ponieważ wiele problemów tego typu powstaje właśnie na tle nerwowym. Jeśli jednak ciągle będziemy odczuwać jakiś dyskomfort, powinniśmy zgłosić się do lekarza, który ustali przyczynę naszych dolegliwości i podejmie odpowiedni leczenie.Komentarze do: Domowe sposoby na dolegliwości żołądkowe (6)

laleczka;)
laleczka;) 21-03-2016 15:45

Co na wymioty

6

Które z wymienionych przez Was sposobów pomogą na wymioty? A może są jeszcze jakieś inne, domowe metody?... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (6)
Pokaż cały wątek (6)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze