Szukaj

Czerniak złośliwy: UVA i UVB, czyli opalanie w solarium

Podziel się
Komentarze0

Udało się w końcu udowodnić, że opalanie w solarium jest bardzo złym i ryzykownym pomysłem, ponieważ ryzyko wystąpienia czerniaka złośliwego, czyli najgroźniejszego raka skóry, bardzo poważnie wzrasta właśnie u osób korzystających z solarium.


Na podstawie badań przeprowadzonych na 2268 użytkownikach solariów, zespół Ann Lazovitch, epidemiolog z Uniwersytetu w Minnesocie, wykazał, że ryzyko zachorowania na czerniaka złośliwego skóry wzrasta bardzo poważnie, bo aż trzykrotnie u osób korzystających z łóżek emitujących promienie UVB, i aż ponad czterokrotnie u osób opalających się na łóżkach emitujących promienie UVA, niezależenie od wieku czy płci użytkownika. Tak więc badania pokazują, że żadna z tych maszyn do opalania nie jest bezpieczna.


W dodatku, częstość korzystania z solarium także ma ogromne znaczenie: ludzie, którzy korzystają z solarium przez conajmniej 10 lat, przez 50 godzin i więcej lub biorą conajmniej 100 sesji sztucznego opalania, są o wiele bardziej narażeni na ryzyko zachorowania na czerniaka złośliwego niż wszyscy inni.

Komentarze do: Czerniak złośliwy: UVA i UVB, czyli opalanie w solarium

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz