Szukaj

Bułgaria: usunięcie 23-kilogramowego guza z jamy brzusznej!

Podziel się
Komentarze0

W tym tygodniu w szpitalu w Sofii w Bułgarii doszło do niecodziennego wydarzenia. Albowiem bułgarscy lekarze przeprowadzili niezwykłą operację usunięcia ogromnego guza z jamy brzusznej 67-letniej pacjentki. Po interwencji chirurgicznej, która trwała ponad 3 godziny, kobieta straciła 1/3 swojej dotychczasowej wagi.Jak do tego doszło? Pacjentkę hospitalizowano z komplikacjami i wysoką temperaturą po grypie.

Wtedy to lekarze ze szpitala uniwersyteckiego w Sofii, z oddziału ginekologii i położnictwa, zdali sobie sprawę z istnienia gigantycznej masy, która uciskała niezbędne do życia organy w jamie brzusznej 67-latki.

Chirurg Bozhidar Slavchev, cytowany w komunikacie szpitala, mówi: - Usunęliśmy guz ważący 23 kilogramy. Miał on rozmiar dziecka w wieku 6 – 7 lat. Nigdy jeszcze nie widziałem, w całej mojej karierze, takiego przypadku zaniedbania lekarskiego.


Kobieta bowiem powiedziała chirurgom, iż o istnieniu tego guza wiedziała już od 20 lat, ale obawiała się operacji.

Dr Stefan Konstantinov, jeden z trzech chirurgów, którzy zrealizowali operację, mówi: - Widzieliśmy podobne ciekawe przypadki opisane w książkach medycznych z początku ubiegłego wieku. Niepokojące jest to, że ta pacjentka nie miała żadnych badań prewencyjnych od 20 lat!

Komentarze do: Bułgaria: usunięcie 23-kilogramowego guza z jamy brzusznej!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz