Szukaj

Aukcja Charytatywna na rzecz chorych na nowotwory

Podziel się
Komentarze1

Fundacja Psychoonklogii „Ogród Nadziei” już po raz trzeci jest organizatorem aukcji charytatywnej „ziarno SZTUKI - ogród NADZIEI". Celem aukcji jest zwrócenie uwagi na zagadnienie psychoonkologii w procesie leczenia choroby nowotworowej oraz pozyskanie funduszy na terapię wspomagającą proces zdrowienia osób chorych na nowotwory i ich bliskich w 2009 roku.Aukcja dzieł sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich odbędzie się 6 listopada 2008 r. (czwartek) o godz. 18.30 w siedzibie BCC Pl. Żelaznej Bramy 10. Kuratorem wystawy aukcyjnej jest Dorota Ignatowicz-Woźniakowska, Główny Konserwator Muzeum Narodowego.

Swoje prace przekazało wielu artystów reprezentujących różne formy i techniki sztuki, którzy na stałe wspomagają działania Fundacji, m.in. prof. Jerzy Nowosielski, Rafał Olbiński, Andrzej Fogtt, Andrzej Pągowski, Dariusz Mlącki, Aneta Grzeszykowska i Sylwester Ambroziak. Na tegoroczną licytację wystawiono 132 obiekty aukcyjne. Ceny wywoławcze obiektów zaczynają się od 100 zł. Prace będą udostępnione podczas wystawy przedaukcujnej w dniu licytacji od godziny 15.00. Obiekty będzie można również licytować przez Internet. Katalog prac dostępny jest na HYPERLINK "http://www.artinfo.pl/"www.artinfo.pl. Licytację poprowadzą charytatywnie znana dziennikarka - Dorota Wellman oraz Prezes Domu Aukcyjnego Rempex - Piotr Lengiewicz.

- Głęboko wierzę, że nasza aukcja jak co roku spotka się z dużym zainteresowaniem, zarówno koneserów sztuki jak i osób, którym idea pomocy chorym na raka jest bliska - mówi Monika Popowicz, prezes fundacji. Mam nadzieję, że dzięki zgromadzonym środkom chorzy oraz ich bliscy będą mogli w 2009 r. korzystać bezpłatnie z różnych form pomocy proponowanych przez naszą Fundację.


Tak jak w latach poprzednich fundusze, które zostaną pozyskane z aukcji zostaną przeznaczone w całości na pokrycie kosztów organizacji integralnego programu psychoedukacji i psychoterapii.

Fundacja Psychoonkologii „Ogród Nadziei" została założona w 2004 roku, by stworzyć miejsce, w którym osoby chore na nowotwory wraz ze swoimi bliskimi znajdą pomoc psychologiczną i wsparcie, jakże ważne w walce z chorobą. Intencją Fundacji jest poprawa jakości życia osób chorych i ich bliskich w tym trudnym momencie. Wielu z nich jest przekonanych, że rak to wyrok. Dzięki pozytywnemu podejściu, budowana jest świadomość, że nowotwór jest chorobą, z którą można funkcjonować i z której co najważniejsze można zdrowieć.

Szczegółowe informacje na temat Fundacji „Ogród nadziei" i aukcji są dostępne na stronie HYPERLINK "http://www.ogrodnadziei.org.pl/"www.ogrodnadziei.org.pl (w zakładce Aukcja Charytatywna).

Honorowy patronat nad Fundacją objęło Business Centre Club, natomiast patronat honorowy nad aukcją Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina. Sponsorem imprezy jest firma Glaxo Smith Kline. Parterem jest Fundacja J&S Pro Bono Poloniae. Patroni medialni to: Zdrowie, Zwierciadło, Charaktery, SENS, Manager Magazin, The Warsaw Voice, Purpose - przedsiębiorczość w kulturze, Świat Obrazu, Gazeta Antykwaryczna, Artinfo.pl, Wp.pl, Linemed.pl, Sztuka.pl, TV Edusat, Radio PIN.

Więcej informacji:
Oliwia Szczuka
Wiceprezes Zarządu Fundacji
kom. 0 509 671 575
tel. 22 843 24 11
mail: Oliwia.s@ogrodnadziei.org.pl
HYPERLINK "http://www.ogrodnadziei.org.pl/"www.ogrodnadziei.org.pl

Komentarze do: Aukcja Charytatywna na rzecz chorych na nowotwory (1)

Madzka
Madzka 31-07-2011 18:57

Nowa metoda wykrywania raka

1

tojefura.com jest to strona poświęcona dla ludzi którzy chcą wiedzieć czy rak kryje się w ich organizmie. Szczerze polecam. Pozdrawiam... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze