Szukaj

Apnograf - nowe metody walki z chrapaniem

Podziel się
Komentarze1

Problem chrapania narasta wraz z wiekiem. Przed 30. rokiem życia chrapie co czwarty mężczyzna i co dwudziesta kobieta. W wieku 60. lat dolegliwość dotyczy już 60% mężczyzn i 40% kobiet. Dolnośląskie Centrum Laryngologii Medicus wprowadziło nowoczesną metodę, która skutecznie może pomóc tej znaczącej grupie ludzi.



Medicus jest jedyną na Dolnym Śląsku i drugą w Polsce kliniką, w której przeprowadza się zabieg eliminujący problem chrapania, przy użyciu nowoczesnej metody, z której od kilku lat korzystają już pacjenci w Niemczej i Norwegii. O skuteczności nowej metody decydują dwa zasadnicze elementy: precyzyjna diagnostyka i sam zabieg, wykorzystujący zaawansowany technologicznie, specjalistyczny sprzęt. Operacja pozwala w jeden dzień, w sposób bezkrwawy i bezbolesny, a przede wszystkim - skuteczny, pozbyć się problemu chrapania. Pacjent jeszcze tego samego dnia, po zabiegu może wrócić do domu i normalnie funkcjonować.

Tak szybkie wykonanie operacji jest możliwe dzięki wykorzystaniu metody koblacji. Oprócz Dolnośląskiego Centrum Laryngologii Medicus, tylko jedna placówka w Polsce, wykorzystuje tę nowoczesną metodę. Zabieg wykonywany jest za pomocą urządzenia, zwanego koblatorem, które działając w temperaturze 40-50 ̊C wykorzystuje energię fal radiowych do zmniejszenie objętości i zwiększenie napięcia oznaczonej tkanki. Operacja nie pozostawia blizn, nie powoduje oparzeń, a rekonwalescencja po niej przebiega znacznie szybciej niż przy użyciu skalpela czy lasera.


O tym, że warto walczyć z chrapaniem przekonuje dr n. med. Aleksandra Sztuka-Banel - W swojej praktyce lekarskiej spotykam się z przypadkami, kiedy do kliniki przychodzą pacjenci, w większości mężczyźni, przyprowadzani przez żony, które mają dość tego problemu. Chrapanie jest częstą przyczyną sprzeczek wynikających z rozdrażnienia niewyspanego partnera i ... separacji małżeńskich łóżek - mówi. - Osoby chrapiące rzadko zdają sobie jednak sprawę, że z tym problemem wiążą się poważnie skutki dla naszego zdrowia. Pozornie błahe chrapanie, może się z czasem przerodzić w zespół bezdechu śródsennego, powodujący niedotlenienie organizmu, a w konsekwencji choroby układu krążenia. Przerywany wielokrotnie bezdechami sen nie daje organizmowi regeneracji, wywołuje zmęczenie i rozdrażnienie w ciągu dnia - dodaje.

Bardzo dużą rolę w prawidłowym leczeniu odgrywa diagnostyka. Stosowane w tym celu przez Medicus urządzenie - Apnograf, nie wymusza u pacjenta konieczności zostania na noc w szpitalu, a także pozwala dokładnie określić miejsce występowania zwężenia w drogach oddechowych, które utrudnia oddychanie. Tak nowoczesną aparaturę diagnostyczną posiadają tylko nieliczne placówki w kraju.

Komentarze do: Apnograf - nowe metody walki z chrapaniem (1)

Maciek.Malecki
Maciek.Malecki 22-09-2010 16:21

Chrapanie

1

Moj ojeciec jest swierzo po zabiegu pillar'a. W koncu caly dom moze spokojnie spac.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze