Szukaj

Abonament na zdrowie - miesięczna opieka zdrowotna w cenie jednej konsultacji

Podziel się
Komentarze0

Coraz więcej Polaków szuka alternatywy wobec państwowej służby zdrowia. Naprzeciw ich wymaganiom wychodzą niepubliczne placówki oferując atrakcyjne programy medyczne. Rynek tych usług prężnie się rozwija, a posiadanie abonamentu nie jest już ekskluzywnym wyjątkiem. Zapisy z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, długie kolejki do lekarzy, brak specjalistów to codzienność w publicznej służbie zdrowia.Dlatego też coraz większa liczba Polaków decyduje się na leczenie w prywatnych przychodniach i gabinetach lekarskich. Koszty takich zabiegów na pewno nie należą do najniższych. Są jednak sposoby, aby taki wydatek zredukować do minimum. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest prywatny abonament medyczny. Daje on nam gwarancję wysokiego poziomu opieki zdrowotnej, nie obciążając przy tym zanadto kieszeni. Dzięki niemu pacjentom oferuje się świadczenia zdrowotne w zamian za regularną opłatę w ustalonej wysokości. Rynek usług medycznych w zakresie abonamentów medycznych rozwija się bardzo prężnie i tendencja ta stale rośnie.

Nie tylko dla firm

Możemy wyróżnić dwa rodzaje podstawowych abonamentów medycznych w zależności od adresata: dla pracowników i dla pacjentów indywidualnych. Abonament medyczny dla pracowników pozwala przedsiębiorcy zmniejszyć zachorowalność w zakładzie pracy, gwarantując stałą frekwencję, zwiększa motywację i lojalność wobec firmy. Istnieje również możliwość wliczenia abonamentów zdrowotnych do kosztów uzyskania przychodów. Pakietowe rozwiązanie ochrony zdrowia jest korzystne również dla pracownika. Gwarantuje mu szybki dostęp do świadczeń zdrowotnych, możliwość odbycia konsultacji u lekarzy różnych specjalizacji, a także badania profilaktyczne. - Podstawowa opcja opieki abonamentowej skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i firm. W ramach takiego pakietu możliwy jest dostęp do badań laboratoryjnych, diagnostycznych, EKG oraz konsultacji lekarskich - mówi Aleksandra Wysoczyńska, prezes szpitala Med Polonia. - W ramach abonamentu pacjentom przysługuje również rabat na usługi ambulatoryjne nieobjęte wariantem abonamentu, a także na zabiegi operacyjne – dodaje. Inną odmianą takich pakietów są oferty, które uwzględniają jednocześnie partnera, dziecko lub całą rodzinę osoby wykupującej abonament. Takie propozycje obejmują konsultacje u wybranych lekarzy specjalistów, szeroki zakres badań laboratoryjnych i diagnostycznych.


Co znajdziemy w ofercie

Przyjazny i pomocny personel, wysokiej jakości sprzęt medyczny i komfortowe warunki - tego właśnie dziś oczekują pacjenci. Każdy, dla kogo priorytetem jest poczucie bezpieczeństwa i gwarancja dostępności lekarzy specjalistów, może wykupić opiekę abonamentową w dowolnej placówce prywatnej. Posiadanie abonamentu w niepublicznym ośrodku zdrowia nie jest już ekskluzywnym wyjątkiem, ile standardowym oczekiwaniem pacjenta. Pakiety medyczne dla pacjentów są bardzo elastyczne i dostosowane do różnych potrzeb. Prywatne lecznice zwykle oferują kilka różnych pakietów. Ich cena zależy m.in. od jakości i zakresu dostępnych usług, wyposażenia placówki, a także od prestiżu firmy na rynku. Najdroższe warianty to abonamenty typu VIP, które poza standardowym pakietem obejmują leczenie stomatologiczne, rozszerzone konsultacje specjalistyczne, rehabilitację i opiekę szpitalną.


Tylko od nas zależy wybór pakietu. Przychodnie oferują różne opcje: od zakresu podstawowego do kompleksowej ochrony zdrowia. Informacje o abonamentach najłatwiej znaleźć w Internecie.  W szczególności warto rozważyć oferty placówek znajdujących się niedaleko miejsca naszego zamieszkania oraz takich, które skupiają przychodnię, szpital i diagnostykę w jednym miejscu, co znacznie ułatwia badania i zabiegi. Można również wybrać pakiet, który umożliwia lekarzom holistycznie traktowanie pacjenta w ramach jego ukierunkowanej potrzeby. Taką sposobność daje nam na przykład przygotowywana oferta pakietu ortopedyczno-rehabilitacyjnego, kardiologicznego oraz bezpośrednio skierowana do kobiet w ciąży, która oferuje kompleksową opiekę lekarzy specjalistów z dziedziny ginekologii, położnictwa, pediatrii oraz wsparcie psychologa. Ten ostatni pozwala rodzicom przygotować się do ciąży, pomoże mamie w początkach macierzyństwa oraz w późniejszym powrocie do życia zawodowego. Kobiety objęte takim pakietem powinny również zostać poddane profilaktyce z dziedziny onkologii ginekologicznej. - Chcemy wyjść naprzeciw możliwościom finansowym wszystkich kobiet. Pokazujemy, że leczenie w prywatnym szpitalu nie musi drogie. Wiele osób uważa, że prywatna klinika to miejsce dla osób zamożnych. Tymczasem koszty leczenia w abonamencie są często wielokrotnie niższe niż w prywatnych gabinetach - podkreśla Aleksandra Wysoczyńska, prezes Med Polonii.

Abonamentowa opieka medyczna w prywatnej placówce zdrowotnej to rozwiązanie, na które może pozwolić sobie coraz więcej Polaków. Nielimitowane konsultacje lekarskie, szybka i skuteczna rejestracja do lekarzy specjalistów, dostęp do wielu badań, komfortowy sposób uzgadniania terminów wizyt, indywidualne podejście do pacjenta, nowoczesny sprzęt i zadbane placówki to tylko niektóre zalety prywatnych przychodni i szpitali. Dlatego właśnie abonamenty medyczne stają się coraz ważniejszym elementem rynku usług zdrowotnych w Polsce.

Komentarze do: Abonament na zdrowie - miesięczna opieka zdrowotna w cenie jednej konsultacji

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz