Szukaj

7000 zgonów z powodu raka powiązanych z telefonią komórkową

Podziel się
Komentarze0

Według prac brazylijskich badaczy, istnieje bezpośrednie powiązanie między zgonami z powodu raka w Belo Horizonte a masztami telefonii komórkowej. Obliczyli oni, że ponad 80% z tych, którzy zmarli na nowotwory, mieszkało w pobliżu (ok. 1/3 mili) jednej z anten telefonii mobilnej w tym mieście.Nowotwory stwierdzono w wątrobie, płucach, piersi, nerkach i prostacie. Naukowcy powiązali je z ekspozycją na pole elektormagnetyczne (EMFs).

Badania nad promieniowaniem z masztów telefonii komórkowej są prowadzone od wielu lat, w krajach takich jak USA, Austria, Izrael i Niemcy. Wszystkie te prace doszły do podobnych wniosków: życie w pobliżu anten zwiększa ryzyko zachorowania na raka od 2 do 120 razy, w zależności od typu nowotworu.

Dr Adilza Condessa Dode, kierująca brazylijskim badaniem, mówi: - Poziomy promieniowania EMFs są wysokie i niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Im bliżej takiej anteny mieszkasz, tym większy jest kontakt z polem elektromagnetycznym.


Obywatele USA także są narażeni na takie promieniowanie, ponieważ w ich kraju znajdują się setki tysięcy tych masztów, w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na telefony komórkowe.

Coraz więcej organizacji i prac naukowych wspiera twierdzenie wysnute z brazylijskiego badania.

IARC (International Association for Research on Cancer), w oparciu o przeprowadzone do tej pory prace, mówi: - Promieniowanie z masztów telefonii komórkowej jest potencjalnie kancerogenne.

Raport BioInitative 2012, sporządzony przez grupę wiodących niezależnych międzynarodowych ekspertów, także przestrzegał przed ekspozycją na EMFs. Wieże telefonii komórkowej emitują stałe promieniowanie, które powoduje biologiczne szkody w ciele i przyczynia się do chorób, wynika wyraźnie z dokumentu.

Inne zagrożenia powiązane z EMFs:

- genetyczne mutacje;

- zaburzenia pamięci;

- zaburzenia uczenia;

- ADD;

- bezsenność;

- zaburzenia mózgu;

- zaburzenia hormonalne;

- demencja;

- problemy kardiologiczne;

- bezpłodność.

Komentarze do: 7000 zgonów z powodu raka powiązanych z telefonią komórkową

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz