Szukaj

Zadbaj o skuteczną korekcję i wygodę swoich oczu

Podziel się
Komentarze0

Krótko - i dalekowzroczność to najczęściej występujące wady wzroku, a najpopularniejszym sposobem ich korygowania jest stosowanie odpowiednich okularów - tzw. „plusów” lub „minusów”. Dzięki rozwojowi technologii, soczewki okularowe stają coraz bardziej funkcjonalne i estetyczne, a my otrzymujemy coraz większy wybór produktów. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, zamawiając nowe okulary, abyśmy byli zadowoleni z zakupu przez długi czas?


Komfort dla oczu i nie tylko

Będąc krótko - albo dalekowidzami, nosimy nasze „drugie oczy” przez cały dzień - w pracy, szkole, na spotkaniach z przyjaciółmi. Nic dziwnego, że chcielibyśmy, aby wyglądały one jak najlepiej i były ozdobą, a nie obowiązkowym dodatkiem, w którym będziemy się czuć niekomfortowo.

- Rozwiązaniem tego problemu mogą być soczewki okularowe z antyrefleksem, które będą np. niwelować niepożądane odblaski świetlne. W takich „wolnych od odblasków” szkłach oczy są doskonale widoczne, również na zdjęciach robionych z fleszem - mówi Renata Makuc, specjalista chorób oczu. - Wyeliminowanie odblasków gwarantuje też komfort użytkowania okularów i bezpieczeństwo - np. u kierowców, bo zmniejsza się ryzyko nagłego oślepienia.

Osoby ceniące sobie wygodę powinny również zwrócić uwagę na to, że soczewki okularowe z antyrefleksem są łatwiejsze w czyszczeniu i pielęgnacji. Cechuje je również zdecydowanie większa odporność na zarysowania i uszkodzenia, dzięki czemu wydłuża się ich żywotność.

Ładne soczewki nawet dla wysokich mocy

Problem estetyki okularów szczególnie mocno dotyczy pacjentów, którzy mają duże wady wzroku. Silne, grube soczewki okularowe sprawiają, że innym osobom nasze oczy wydają się nienaturalnie powiększone, lub pomniejszone. Dodatkowym kłopotem jest ciężar takich okularów. Sposobem na te problemy może być zaopatrzenie się w tzw. wysokoindeksowe soczewki okularowe, które są zdecydowanie cieńsze od tradycyjnych.


Osoby zbliżające się do czterdziestki, powinny zwrócić uwagę na problem prezbiopii. To naturalny proces, który staje się uciążliwy właśnie w tym wieku i powoduje złe widzenie na bliskie odległości. Objawia się np. trudnościami w odczytaniu drobnego druku.

- Jeśli zauważymy u siebie objawy prezbiopii, nie powinniśmy zwlekać z korekcją wzroku - wyjaśnia Renata Makuc. - A ponieważ użytkowanie jednej pary okularów „do czytania” i drugiej „do patrzenia” jest nie tylko niewygodne, ale też sugeruje nasz wiek, warto zwrócić uwagę na szkła progresywne. Konstrukcja najnowocześniejszych soczewek okularowych tego rodzaju, np. Anateo Mio, produkowanych przez firmę JZO, pozwala na dostosowanie ich indywidualnie dla każdego użytkownika, przy uwzględnieniu stylu jego pracy i  nawyków - mówi Renata Makuc.


Nowoczesność się opłaca


Szukając satysfakcjonującej nas korekcji krótko - lub dalekowzroczności pamiętajmy, że poza tradycyjnymi rozwiązaniami, dostępne są teraz nowoczesne metody korekcji wad wzroku. Powinniśmy jednocześnie zdać sobie sprawę z tego, że nowoczesne soczewki okularowe nie tylko polepszają nasz wygląd - gwarantują też wygodę i bezpieczeństwo. Niejednokrotnie - ze względu na dłuższą żywotność - mają pozytywny wpływ na stan naszego portfela poprzez ograniczenie wydatków na nowe pary okularów. 

Taka inwestycja będzie nam się więc opłacać - ważne jest, aby być świadomym swoich potrzeb i wymagań wobec „drugich oczu” i przedstawić je zarówno okuliście, wypisującemu nam receptę na szkła oraz optykowi, który zamówi je dla nas u producenta. Dzięki temu będą oni w stanie wybrać dla nas najodpowiedniejszy produkt. Nie bójmy się także badań oraz słuchajmy rad specjalistów, ponieważ zaniedbania mogą nas bardzo dużo kosztować.

***

JZO to nowoczesna firma produkcyjno-handlowa, oferująca soczewki okularowe oraz maszyny i urządzenia do zakładów optycznych i gabinetów okulistycznych. Wyroby JZO dostępne są w zakładach optycznych na terenie całej Polski, gdzie dzięki kompetentnej obsłudze dobierane są do indywidualnych potrzeb użytkowników okularów.
JZO od lat utrzymuje mocną pozycję rynkową. Według badań branży jest najlepiej rozpoznawalną marką wśród polskich optyków. Za jakość oferowanych produktów i działalność na rzecz środowiska optycznego spółkę wielokrotnie nagradzano. Do najważniejszych wyróżnień należą: Godło Teraz Polska, Mister Eksportu, , Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich, Złoty Laur Klienta 2009

Soczewki okularowe JZO wykonane są w nowoczesnych technologiach z najnowocześniejszych materiałów. Są to najlepsze jakościowo, bezpieczne w użytkowaniu wyroby medyczne o nowoczesnych konstrukcjach, gwarantujące komfort widzenia.

Więcej informacji na stronie internetowej www.jzo.com.pl

Komentarze do: Zadbaj o skuteczną korekcję i wygodę swoich oczu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz