Szukaj

Wiosna jak na dłoni

Podziel się
Komentarze0

Ile masz lat? Na to pytanie kobiety często reagują zmieszaniem lub wrogością, a czasem nawet zniekształcają swoją metrykę. Robią wszystko, by jak najdłużej wyglądać młodo, jednak niepielęgnowane dłonie mogą bezlitośnie dodawać nam lat. Czy musi tak być? Odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne zapewnią zdrowy i piękny wygląd naszym dłoniom, które już nigdy nie zdemaskują, ile mamy wiosen.


Diabeł tkwi w szczególe

Rano szybkie śniadanie i makijaż, później do pracy samochodem lub autobusem, pół dnia klikania w klawiaturę, szybkie zakupy po pracy, obowiązki domowe lub nierzadko dodatkowy czas spędzony na kanapie w towarzystwie służbowego komputera - tak wygląda typowy dzień wielu kobiet. Szalony wyścig, żeby dopiąć wszystko na ostatni guzik, sprawdzać się w pracy, spotkać się z przyjaciółmi, czy zająć dziećmi. Czy mamy czas na nasze małe domowe SPA dla dłoni?

- W codziennej pielęgnacji, takiej jak kąpiel, nawilżanie skóry, robienie makijażu, zazwyczaj całą uwagę poświęcamy ciału i twarzy. Ważne jest jednak, żeby w odpowiedni sposób pielęgnować każdą część ciała, a szczególnie często pomijane dłonie i stopy - mówi Władysław Fedejko, ekspert marki HoMedics w Polsce.

Najwięcej czasu na zadbanie o siebie mamy w weekendy - wtedy to nadciąga pielęgnacyjna odsiecz. Krem do twarzy - inny na dzień i na noc, depilacja, peeling ciała, balsam ujędrniający, balsam nawilżający, odżywka na włosy. Zbyt często jednak zapominamy zatroszczyć się o to, co bez litości ujawnia nasz wiek - o dłonie.


Wyczytaj wiek z dłoni

Dłonie są bardzo delikatne, a częste wystawianie na działanie czynników zewnętrznych nie służy ich kondycji. Wiatr, słońce, niskie temperatury, substancje chemiczne, detergenty znacznie przyczyniają się do pogorszenia wyglądu skóry. Niedobory witamin i rzadka pielęgnacja dłoni prowadzą do przesuszania się skóry, utraty elastyczności, pojawiania się pierwszych przebarwień. Jednak nie musi tak być - w obliczu takich zagrożeń najważniejsza jest profilaktyka. Prawidłowa ochrona rąk i częste nawilżanie pozwolą nam zachować piękne dłonie przez wiele lat i z powodzeniem cieszyć się młodością.


Gdy skóra dłoni oraz łokci nie jest poddawana zabiegom regeneracyjnym przez dłuższy czas, przesusza się, szarzeje i, nawet przy zadbanych paznokciach, nie stanowi już ozdoby. Ratunkiem dla bardzo zaniedbanej skóry jest terapia intensywnie nawilżająca i odbudowująca. - Szybką ulgę przyniosą zabiegi z użyciem na przykład wanienki parafinowej, która, dzięki wykorzystywaniu parafiny, wygładza, ujędrnia skórę i wzmacnia paznokcie.

Takie urządzenie jest nie tylko pomocne w pielęgnacji, ale także bezpieczne w użyciu - posiada regulację temperatury, a w odpowiednich miejscach temperatura jest niższa, co nie dopuszcza do poparzeń  - wyjaśnia Władysław Fedejko, ekspert HoMedics w Polsce. Wanienka parafinowa to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie zdrowy i estetyczny wygląd dłoni, a także dla tych, których dłonie potrzebują natychmiastowej kuracji regenerującej.

Czas poświęcony pielęgnacji doskonale odnowi nie tylko skórę, zrelaksuje i zapewni psychiczny odpoczynek od zmartwień i stresu. Warto, aby o pielęgnacji pamiętać nie tylko przed ważnym dniem lub od święta, ale regularnie poddawać ciało zabiegom odprężającym oraz troszczyć się o wygląd skóry, żeby jak najdłużej pozostawała w znakomitej kondycji.

Więcej informacji na: http://www.homedics.com.pl/

Komentarze do: Wiosna jak na dłoni

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz