Szukaj

Trądzik u dorosłych: cierpi coraz więcej kobiet

Podziel się
Komentarze14

Jak przestrzega amerykańska akademia dermatologiczna, American Academy of Dermatology, coraz więcej z nas ma coraz większy trądzik. Wszyscy lubimy naukę, ponieważ wszyscy lubimy czytać o wielkich odkryciach, takich jak korzystne działanie alkoholu, korzystne działanie kawy, albo też korzystne działanie czekolady dla naszego zdrowia.Nie ulega wątpliwości, że są to największe odkrycia naukowe, które w pewien sposób na zawsze zmieniają nasze życie. Ale kiedy słyszymy o takich rzeczach jak ta historia z trądzikiem, to już nie jest aż tak wesoło.

Jak donosi Bellasugar, amerykańska akademia dermatologiczna w trakcie swojego corocznego spotkania w San Diego (siedemdziesiąte już z kolei), przedstawiła bardzo interesujące (i przerażające) nowe badanie: późny trądzik albo trądzik u dorosłych staje się coraz bardziej powszechny, a w szczególności u kobiet, w wieku 20 lat, 30 lat, 40 lat, a nawet ... 50 lat.


Trądzik, jak mówi doktor Bethanee Jean Scholsser, dotyka okoł 50% kobiet w wieku od 20 lat do 29 lat, a także ponad 25% kobiet w wieku od 40 lat do 49 lat. To samo badanie zresztą odkryło, że kobiety są o wiele bardziej dotkniętem trądzikiem niż mężczyźni.

I jest to coś znacznie poważniejszego niż pryszcz wyskakujący tu i ówdzie, od czasu do czasu.

Albowiem, jak pokazują statystyki, 45% kobiet w wieku 21 lat – 30 lat ma kliniczny trądzik; 26% kobiet w wieku 31 lat – 40 lat ma kliniczny trądzik; a także, 12% kobiet w wieku 41 lat – 50 lat ma kliniczny trądzik.

Tak więc, te wypryski, które dostrzegasz na swojej twarzy, one tam będą, o ile genetyka cię nie pobłogosławiła, albo o ile nie używasz terapii hormonalnej (na przykład, doustne środki antykoncepcyjne).

To samo badanie  American Academy of Dermatology stwierdziło, że kombinacja doustnych środków antykoncepyjnych wystarczy, aby pozbyć się trądziku.

Komentarze do: Trądzik u dorosłych: cierpi coraz więcej kobiet (14)

dreamgirl
dreamgirl 16-12-2015 00:56

Trądzik po 30

6

mam 32 lata i niestety trądzik :/ co z tym cholerstwem zrobić? samo ustąpi czy trzeba leków? Trądzik u dorosłych leczy się inaczej niż trądzik u nastolatków?... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (6)
Pokaż cały wątek (6)
Jolka Jolka
Jolka Jolka 31-03-2016 11:50

Pryszcze na szyi

6

U mnie trądziku na twarzy nie ma, za to pojawiają się pryszcze na szyi :( Ktoś wie, jaka może być tego przyczyna?... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (6)
Pokaż cały wątek (6)
małgorzata.krzysiak
małgorzata.krzysiak 21-05-2015 21:04

trądzik u dorosłych

1

to jets zaskakujące, ze osoby dorosłe mają trądzik, wydaje mi się, ze to moze być wyjaśnione złym odżywianiem,a lbo no nie wiem... ja też przez długi czas się z tym borykałam, zawsze przed miesiączką nasilał się a późnie... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
janette
janette 08-02-2014 22:13

trądzik u osoby dorosłej

1

ja jak skończyłam 25 lat to zaczęłam mieć straszne problemy z trądzikiem, wcześniej, jako nastolatka nie miałam takich problemów... zauważałam ciekawą rzecz, że żadne kosmetyki drogeryjne na mnie nie działały, może są pr... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze