Szukaj

Skuteczna walka z łupieżem kluczem do wyższej samooceny

Podziel się
Komentarze0

Co piąty Polak jest zdania, że przy problemach z włosami największy, negatywny wpływ na samoocenę ma uporczywy łupież – tak wynika z najnowszego badania TNS Polska (maj 2012 r.) przeprowadzonego na zlecenie ZF Polpharma SA.


Osadzające się na ubraniu płatki to nie jedyny efekt łupieżu. Ma on również wpływ na ogólną kondycję włosów i skóry głowy – włosy stają się osłabione, cieńsze, są bardziej podatne na wypadanie, a nadmierne wypadanie włosów według respondentów godzi w naszą pewność siebie niemal tak jak łupież (17%).

Piękne, mocne i przede wszystkim zdrowe włosy to atut, który doceniają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Badanie pokazało, że zadbane włosy to jedna z najbardziej cenionych cech wyglądu zewnętrznego (19%) – zaraz po zgrabnej sylwetce według pań i wysportowanej budowie ciała według panów – te cechy  wytypowało 21% respondentów.

To, jak wyglądamy, niewątpliwie odgrywa istotną rolę w postrzeganiu samego siebie. Mały defekt może skutecznie wpłynąć na obniżenie naszej samooceny i pozbawić nas pewności siebie w wielu sytuacjach:  rozmowa o pracę, ważna prezentacja biznesowa, pierwsza randka, spotkanie w gronie znajomych. W takich chwilach ostatnią rzeczą, o której chcemy myśleć, są białe płatki sypiące się z głowy i pokrywające ramiona.

A problem nie jest marginalny – z badania wynika, że co trzeci Polak choć raz w życiu miał problem z łupieżem. Jednak chociaż schorzenie to ma charakter nawrotowy, nie musimy godzić się na życie z tym mało estetycznym problemem i obniżoną samooceną.

Skuteczna walka to taka, która pozwoli na wyeliminowanie nie tylko objawów, ale również przyczyn łupieżu, który nie jest po prostu defektem kosmetycznym, ale przede wszystkim chorobą. A dokąd kierujemy się, szukając preparatów na różnego rodzaju schorzenia? Do apteki! Dotyczy to też szamponów – te dostępne w aptece zawierają przeciwgrzybicze substancje czynne działające bezpośrednio na przyczynę choroby, pomagając w skutecznej walce z łupieżem.


Jednak pielęgnacja włosów i skóry głowy nie powinna ograniczać się do walki z białymi płatkami – każdy ma prawo do zadbanych, nawilżonych, pięknych włosów. Dlatego warto wybrać Pirolam® szampon - produkt o kompleksowym działaniu, łączący w sobie właściwości lecznicze i pielęgnacyjne.

Nowoczesna substancja czynna – cyklopiroksolamina – oprócz działania na czynnik infekcyjny, sama w sobie ma działanie przeciwzapalne. Substancje odżywcze, takie jak: kompleks witamin A+E, proteiny pszenicy i gliceryna przywracają włosom blask, jedwabistość oraz zdrowy wygląd. Pirolam® szampon posiada optymalne właściwości myjące i pielęgnacyjne oraz optymalnie dobrane pH do potrzeb włosów i skóry głowy.


Pirolam® szampon to produkt zawierający cyklopiroksolaminę – substancję rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Dermatologiczne* w walce z łupieżem.

Dostępne opakowania: tuba 60 ml w cenie około 25 zł oraz saszetki 6 ml x 6 sztuk w cenie około 15 zł (cena pojedynczej saszetki około 2.50 zł).


****
Polpharma jest największym polskim producentem leków i substancji farmaceutycznych. Firma  została założona w 1935 roku w Starogardzie Gdańskim. Specjalizuje się w produkcji leków kardiologicznych, gastrologicznych i neurologicznych. Wytwarza również szeroką gamę preparatów dostępnych bez recepty.

Firma umacnia swoją pozycję również na rynkach zagranicznych. Produkty Polpharmy są obecne w 50 krajach świata. W skład Grupy Polpharma wchodzi między innymi firma Akrihin, jedna z największych rosyjskich firm farmaceutycznych oraz największy producent leków w Kazachstanie firma Chimpharm. Polpharma posiada także swoje przedstawicielstwa na Ukrainie, Litwie, Białorusi, w Kazachstanie, Azerbejdżanie i Uzbekistanie. Siłą Polpharmy jest połączenie wieloletniego doświadczenia z najwyższymi standardami zarządzania i nowoczesnymi technologiami produkcji. Wszystkie produkty wytwarzane są zgodnie z wymogami Dobrej Praktyki Wytwarzania (Good Manufacturing Practice – GMP).

W swych działaniach Polpharma kieruje się hasłem Ludzie pomagają Ludziom. Poczucie odpowiedzialności społecznej stanowi integralną część strategii firmy. Polpharma realizuje liczne programy edukacyjne, których celem jest dzielenie się wiedzą o zdrowiu.  W 2001 roku Firma powołała do życia Naukową Fundację Polpharmy. Fundacja wspiera w formie grantów najciekawsze projekty badawcze z dziedziny farmacji i medycyny. Od początku działalności Fundacji granty otrzymało 57 zespołów badawczych.

Więcej informacji na stronie: www.polpharma.pl

Komentarze do: Skuteczna walka z łupieżem kluczem do wyższej samooceny

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz