Szukaj

Kawitacja - innowacja w walce o smukłą sylwetkę

Podziel się
Komentarze0

VaCavite to innowacyjna metoda modelowania sylwetki. Urządzenie, dzięki zastosowaniu zogniskowanych ultradźwięków i vacuum, skuteczniej niweluje nadprogramowe centymetry. Sylwetka odzyskuje lekkość i proporcje, a skóra staje się napięta i gładka - vacuum przyspiesza drenaż zalegających odpadów przemiany materii.Kawitacja to innowacyjne połączenie w jednym zabiegu ultradźwięków oraz vacuum. Połączenie  dwóch zabiegów – ultradźwięków oraz vacuum, usuwa skuteczniej tkankę tłuszczową. Dodatkowo zabieg oddziałuje na skórę. Vacuum, czyli endodermomasaż podciśnieniem ułatwi przepływ krwi oraz tlenu w tkance skórnej i podskórnej. Taki drenaż wpływa na proces oczyszczania się tkanki z odpadów przemiany materii, poprawiając kondycję oraz wygląd skóry objętej zabiegiem. W porównaniu z innymi urządzeniami dostępnymi na rynku VaCavite wykorzystuje opatentowaną metodę radialnego endodermomasażu (RDT), dzięki czemu pacjenci nie mają efektów rozciągniętej skóry po serii zabiegów - tłumaczy fizyk medyczny Piotr Nowak z Centrum Medycyny Estetycznej Scanmed Multimedis w Krakowie.

Kawitacja - co to jest?


Kawitacja to efekt mechaniczny generowany przez ultradźwięki, który polega na uszkadzaniu błon komórek tłuszczowych. Piotr Nowak: efektem zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej na skutek uszkadzania błon komórek tłuszczowych. Dawka energii dostarczana jest do ściśle określonej przestrzeni w podskórnej warstwie tłuszczu. Fale ultradźwiękowe w ściśle określonym miejscu, generują efekt mechaniczny, który powszechnie określamy kawitacją. Proces ten doprowadza do rozpadu komórek tłuszczowych. Trójglicerydy z tych komórek uwalniane są do przestrzeni międzykomórkowych. Następnie układem limfatycznym są transportowane do wątroby. W wątrobie kwasy tłuszczowe pochodzące z zabiegu są poddane takim samym procesom metabolicznym jak te dostarczone z posiłkiem. W związku z tym, wolne kwasy tłuszczowe uwolnione w trakcie zabiegu, są przetwarzane z wykorzystaniem naturalnych procesów fizjologicznych, które są całkowicie bezpieczne dla zdrowia Pacjenta. Działanie fal ultradźwiękowych nie narusza narządów, naczyń krwionośnych ani nerwów.


Vacuum - endodermomasaż


Masaż w podciśnieniu, czyli vacuum pozwala na przyśpieszenie odprowadzenie produktów rozbicia komórek. Oddziaływanie na tkankę skórną i podskórną podciśnieniem poprawia także krążenie krwi i limfy. Jest to unikalne rozwiązanie zastosowane tylko w zabiegu VaCavite. Endodermomasaż to drenaż tkanki, który doskonale wpływa na skórę, ponieważ ułatwia i przyspiesza usuwanie odpadów przemiany materii. W tym zakresie zabieg VaCavite nie tylko modeluje sylwetkę, ale i redukuje cellulit, który powstaje w efekcie zalegania odpadów przemiany materii. Efekty ostateczne są porównywalne lub nawet lepsze od liposukcji, czyli zabiegu chirurgicznego - opowiada Piotr Nowak.

Zabieg kontra kłopotliwe lokalizacje tkanki tłuszczowej

VaCavite to zabieg, którego efektem jest zmniejszenie obwodów wybranych partii ciała - brzucha, pośladków, ud i bioder. Doskonale nadaje się także do niwelowania tzw. „boczków”, które są niezwykle kłopotliwe w usuwaniu tradycyjnymi metodami - dietą oraz ćwiczeniami.  Efekty są widoczne bezpośrednio po zabiegu i poprawiają się po serii zabiegów najczęściej po 4-5 tygodniach. Obwody ciała w miejscu poddanym zabiegowi ulegają redukcji, a waga spada. Zmiany pojawiają się stopniowo i motywują do podtrzymywania diety. Zabiegi są też dobrą okazją do zmian nawyków żywieniowych. Zabiegi redukują cellulit, zwłaszcza w bardziej zaawansowanych stadiach, które są oporne na inne formy zwalczania pomarańczowej skórki - tłumaczy Piotr Nowak. 

Zabieg VaCavite jest bezbolesny i nie trwa długo - w zależności od partii ciała od 20 do 40 minut. Zabieg można powtórzyć po około dwóch tygodniach. Zaleca się w okresie dwóch tygodni po zabiegu odciążyć wątrobę – spożywać lekkie posiłki i pić minimum 2 litry wody dziennie. Woda wspomaga także proces oczyszczania się organizmu.

Komentarze do: Kawitacja - innowacja w walce o smukłą sylwetkę

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz