Szukaj

Przyczyny braku efektów odchudzania

Osoby, które marzą o stracie wagi i idealnej sylwetce często poświęcają wiele, żeby osiągnąć swój cel. Stosowanie wymyślnych diet, męczące ćwiczenia na siłowni czy wyrzekanie się ulubionych potraw to chleb powszedni. Co jednak w przypadku gdy mimo tych wszystkich wysiłków nadal nie jesteśmy w stanie stracić zbędnych kilogramów? Przyczyn może być kilka.

Przyczyny braku efektów odchudzania

Wina genów?

By kolejne podejście w walce z nadwagą było efektywne, należy zdać sobie sprawę, że niektórzy mają większe problemy w walce z nadwagą niż inni. Pewne osoby posiadają predyspozycje do tycia, innym łatwiej utrzymać odpowiednią wagę.

Jednak w większości przypadków zrzucanie winy na słaby metabolizm to słaby pretekst. W przypadku, gdy ćwiczenia i dieta zawodzą, należy zgłosić się do specjalistów, którzy precyzyjnie sformułują dietę i zestaw ćwiczeń.

Brak regularnych ćwiczeń i nieodpowiednia dieta

Intensywnym, ale krótkim dietom najczęściej towarzyszy efekt  jo-jo. Najlepszą receptą będzie skonsultowanie się z dietetykiem w sprawie naszego codziennego menu. Strata wagi wiąże się przede wszystkim ze zmianami nawyków żywieniowych, które trzeba wdrążyć w codziennym życiu, a nie tymczasowe diety cud.

Po udanym odchudzaniu należy się pilnować i nie wracać do starych przyzwyczajeń. Odpowiednio dobrana dieta sprawi, że nasz organizm zacznie lepiej funkcjonować, a wieczorne podjadanie przestanie nam sprawiać przyjemność.

Lepiej zjeść w regularnych odstępach czasu i mniej, niż dwa razy w ciągu dnia większe porcje. Najlepiej ustalić odpowiednie pory, w których jemy posiłki. Pamiętajmy, podjadanie to największy wróg odchudzania.

Do odpowiedniej diety należy dobrać właściwy zestaw ćwiczeń. Zapisanie się na siłownię wspólnie ze znajomymi będzie bardzo efektywnym rozwiązaniem dla leniuchów, którzy nie mają samozaparcia i nie potrafią ćwiczyć sami w domu. Dla domatorów i osób ceniących spokój, zorganizowanie domowej siłowni będzie dobrym pomysłem. Kupno rowerka czy stepera, będzie inwestycją, która na pewno się zwróci. Należy pamiętać, że bez aktywności fizycznej nie jesteśmy w stanie pozbyć się zbędnych kalorii.

Spadek motywacji

W przypadku, gdy  nie widzimy efektów odchudzania gołym okiem zaczynamy odczuwać frustrację i niechęć do ćwiczeń. Wiele osób w tym momencie przerywa dietę lub przestaje ćwiczyć, ponieważ czują zniecierpliwienie. W tym przypadku, należy może zmienić coś w swojej diecie czy inaczej ustawić grafik treningu. Wsparcie najbliższych doda nam otuchy w walce z nadwagą. Pamiętajmy, zmiana przyzwyczajeń żywieniowych to proces długofalowy, który po czasie wraz z odpowiednią dietą wyjdzie nam na zdrowie i sprawi, że na dłużej będziemy cieszyć się piękną sylwetką.

Komentarze do: Przyczyny braku efektów odchudzania

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz