Szukaj

Produkty przyspieszające odchudzanie

Spalanie tłuszczu można przyspieszyć. Podstawą sukcesu jest systematyczna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta. Istnieją produkty spożywcze, które pomagają utrzymać szybkie tempo metabolizmu, a co za tym idzie przyspieszenie spalania tłuszczu. Jeśli planujesz na wiosnę zadbać o swoją sylwetkę, zapoznaj się z najpopularniejszymi produktami wspomagającymi odchudzanie.

Produkty przyspieszające odchudzanie

Czerwone i czarne przyprawy

Ostre produkty spożywcze i przyprawy przyspieszają krążenie zmuszając mięśnie pewnych partii ciała do wzmożonej aktywności. Do tej grupy należą np. chilli, habanero, jalapeno, słodka, słodka papryka, czarny pieprz, cayenne. Notabene wzmagają metabolizm, a co za tym idzie – mniej tłuszczu odkłada się w naszym organizmie. Wszystko trzeba jednak stosować z umiarem, ponieważ zbyt duże ilości mogą powodować różne dolegliwości układu trawiennego.

Cytrusy

Cytrusy podobnie jak ostre produkty przyspieszają metabolizm oraz dodatkowo oczyszczają organizm z różnorakich toksyn. Wspomaga to w odchudzaniu, ponieważ toksyny powodują związanie komórek tłuszczu w większe grudki, przez co ciężej jest je spalić. Ponadto cytrusy dostarczają do organizmu liczne witaminy, dzięki któremu organizm jest zdrowszy i ma więcej energii.

Chude mięso i ryby

Ryby i chude mięso są produktami bogatymi w proteiny, które są najlepszymi spalaczami tłuszczu z brzucha. Najlepszymi źródłami protein są produkty mięsne i rybne takie jak flądra, łosoś, sardynki, wołowina, pierś z kurczaka.

Kawa

Kawa jest efektywnym spalaczem tłuszczu, ze względu na dużą zawartość kofeiny, która przyspiesza metabolizm, dzięki czemu tkanka tłuszczowa szybciej i skuteczniej się spala. De facto większość suplementów diety wspomagających odchudzanie zawiera w sobie pewną ilość kofeiny. Szczególne właściwości odchudzające ma zielona kawa.

Zielona i czerwona herbata

Zielona i czerwona herbata popijana w formie naparu jest efektywnym spalaczem, ze względu na swój ekstrakt, który jest często składnikiem wielu suplementów diety. Odpowiedzialne za spalanie tłuszczu są polifenole, które przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Ponadto zielona i czerwona herbata pobudza pracę mózgu oraz ozcyszcza i odmładza organizm.

Niskotłuszczowe przetwory mleczne

Produkty mleczne takie jak mleko, ser czy jogurty, zawierają wapń, który przyczynia się do rozbicia zawartej w organizmie tkanki tłuszczowej. Udowodniono, że spożywanie 3-4 porcje produktów mlecznych dziennie, są skuteczniejsze w odchudzaniu, niż jakikolwiek inny suplement. Wapń jest szczególnie ważny dla kobiet, ponieważ pomaga zachować mocne i zdrowie kości oraz uniknąć osteoporozy.

Jajka

Podobnie jak w przypadku ryb i chudego mięsa, jajka są produktami bogatymi w proteiny. Jedno jajko zawiera ok. 7 g białka. Zapewniają uczucie sytości na długi czas, dzięki czemu organizm nie jest kuszony podjadaniem. Specjaliści polecają spożywać jajka głównie na miękko lub w koszulce, a unikać jedzenia jajek smażonych, ponieważ powstają wtedy związki rakotwórcze. Jajka najlepiej spożywać na śniadanie.

Autor: Grzegorz Kozłowski

Komentarze do: Produkty przyspieszające odchudzanie (1)

SoniaL
SoniaL 01-04-2015 15:31

Odchudzanie

1

Ja staram się jeść zdrowo, używać w kuchni dużo przypraw i ruszać się w każdej wolnej chwili. Daje to bardzo wymierne efekty. Jedyny środek po jaki sięgam dodatkowo to [reklama]. Dzięki połączeniu zdrowej diety, aktywnoś... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze