Szukaj

Jak spalić tłuszcz z ud?

Tłuszcz na udach to probem wielu kobiet. Jest uciążliwy, gdyż pozbycie się tkanki tłuszczowej z tego miejsca jest niezwykle trudne, co nie znaczy, że niemożliwe. Odpowiednia pielęgnacja, ćwiczenia i dieta ułatwią pozbycie się tłuszczu z ud.

Jak spalić tłuszcz z ud?

Co musisz wiedzieć?

Musisz wiedzież, że nie istnieje sposób, aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej wyłącznie z ud - konieczne jest wykonywanie ćwiczeń kardio, czyli takich wspomagających spalanie tkanki tłuszczowej z całego ciała. Wystarczy, że codziennie poświęcisz pół godziny na ćwiczenia, a efekty będą widoczne już po kilku tygodniach. Warto ćwiczyć o stałej porze.

Jakie ćwiczenia wykonywać?

Możesz skakać na skakance, pływać, biegać, maszerorać. Jeśli wolisz ćwiczenia na siłowni – możesz używać bieżni lub orbitreku. Dobrym pomysłem jest trening interwałowy: 30 sekund maksymalnego wysiłku, 30 sekund odpoczynku i tak przez dziesięć minut. Jeśli nie chcesz ćwiczyć z zegarkiem w ręku, przygotuj sobie odpowiednią, energetyczną muzykę i ćwicz w jej tempie.

Co po treningu?

Dobra wiadomość dla wielbicieli czekolady - po treningu należy uzupełnić poziom glukozy, można więc wypić czekoladowe mleko – jest idealnym produktem ponieważ zawiera mieszankę węglowodanów i białka. Pamiętaj też o odpowiedniej diecie. Twoja dieta powinna być bogata w białko i błonnik. Białko polepszy efekt ćwiczeń, a błonnik będzie wspomagał metabolizm. Wyeliminuj ze swojej diety biały chleb, ziemniaki i makaron. Zamień je na ciemne pieczywo, brązowy ryż, makaron pełnoziarnisty. Pamiętaj też o piciu wody.

Bardzo ważnym elementem przyspieszającym metabolizm jest sen – organizm potrzebuje go, żeby zregenerować się po całym dniu pracy.  W przypadku niedoboru snu poziom hormonu wzrostu, który jest odpowiedzialny za odpowiednie proporcje między tkanką tłuszczową a masą mięśniową, spada. Śpij 7-8 godzin, aby utrzymać metabolizm na idealnym poziomie.

Ćwicz z nami!

Oto kilka prostych ćwiczeń, które możesz wykonać w domu:

Pierwsze:

 • stań prosto,
 • rozstaw stopy na szerokość ramion,
 • robiąc wdech, powoli ugnij kolana,
 • uginaj je do momentu, aż uda będą mniej więcej poziomo, równolegle po podłogi,
 • wypuść powietrze, prostując kolana,
 • powtórz 10 razy.

Drugie:

 • połóż się na plecach,
 • na wdechu podnoś obie nogi razem jak najwyżej,
 • wytrzymaj kilka sekund,
 • wypuść powietrze, opuszczając nogi do wysokości kilku centymetrów nad ziemią,
 • wytrzymaj chwilę,
 • powtórz wszystko 10 razy.

Trzecie:

Weź do rąk ciężarki i stań jedną stopą obok drugiej. Plecy trzymaj prosto, dłonie z ciężarkami powinny zwisać swobodnie wzdłuż ciała. Zrób jak największy krok do przodu lewą nogą, uginając ją w kolanie, aż prawe kolano prawie dosięgnie ziemi i wróć do pozycji wyjściowej. Podczas całego ćwiczenia miej plecy proste. Teraz powtórz to samo ćwiczenie na drugą nogę. Wykonaj ćwiczenie na obie nogi po 15 razy w 3 seriach.

Autor: Małgorzata Sypniewska

Komentarze do: Jak spalić tłuszcz z ud?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz