Szukaj

Jakie napoje wspomagają odchudzanie?

Podczas odchudzania powinniśmy zwracać szczególną uwagę nie tylko na to co jemy ale również na to co pijemy. Wiele napojów zawiera w sobie dużą zawartość cukrów a co za tym idzie mogą być one dla nas dodatkowym źródłem kalorii.

Jakie napoje wspomagają odchudzanie?

Jeżeli podczas stosowania diety wypijamy dużo soków lub gazowanych napojów typu cola możemy w ten sposób doprowadzić do przekroczenia dziennej dawki kalorii, zwracajmy więc uwagę na to co pijemy!

Woda a odchudzanie

Najczęściej zalecanym napojem w trakcie odchudzania przez dietetyków jest właśnie woda. Jeżeli chodzi o jej spożycie to nie ma żadnych ograniczeń, ponieważ doskonale wpływa na nasz cały organizm. Woda wchodząc w skład wszystkich tkanek i komórek organizmu ułatwia przede wszystkim transport składników odżywczych oraz ich trawienie. Za jej pomocą możliwe jest usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii. Jest to szczególnie ważne gdy się odchudzamy, ponieważ pozbywamy się wtedy z naszego organizmu szkodliwych dla niego substancji i związków, woda go oczyszcza. W trakcie odchudzania powinniśmy pamiętać o tym żeby zwracać uwagę na skład chemiczny wypijanej przez nas wody mineralnej, ponieważ nie jest to bez znaczenia dla całego procesu odchudzania. Dietetycy w trakcie stosowania diety odradzają spożywania soli kuchennej, zatem podczas wyboru wody mineralnej powinniśmy zdecydowanie unikać tej zawierającej w swoim składzie dużą ilość sodu i chlorku. Najlepiej pić wodę mineralną niegazowaną zawierającą w swoim składzie magnez, żelazo czy wapń. Należy unikać wody gazowanej powodującej wzdęcia oraz wszelkiego rodzaju wód smakowych, które zawierają w swoim składzie wiele sztucznych substancji.


Soki owocowe i warzywne


Najlepszym rozwiązaniem w trakcie stosowania diety jest wypijanie świeżo wyciskanych soków, które są źródłem witamin oraz błonnika. Przygotowanie takiego soku wymaga jednak od nas trochę wolnego czasu, więc częściej decydujemy się na zakup soku w sklepie. Soki w kartonie najczęściej produkowane są z koncentratów, oraz posiadają dużą zawartość cukru lub słodzików, nie są więc zalecane podczas odchudzania.

Soki warzywne natomiast mają dużo mniej kalorii niż soki owocowe, są więc polecane w trakcie stosowania diety. Dietetycy osobom odchudzającym się  ze względu na małą ilość kalorii   szczególnie polecają sok pomidorowy.

Herbata a jej wpływ na odchudzanie

Dla osób, które się odchudzają najbardziej odpowiednie będzie picie zielonej herbaty oraz herbat ziołowych. Zielona herbata ma właściwości wspomagające odchudzanie, ponieważ niektóre jej odmiany wpływają na spalanie tłuszczu oraz korzystnie wpływa ona na trawienie. Zielona herbata zawiera w sobie wiele wolnych rodników, które przeciwdziałają wielu poważnym chorobom np. miażdżycy. Herbatki ziołowe z kopru włoskiego, mięty lub melisy dobrze wpływają na trawienie, oraz likwidują wzdęcia.

Czego powinniśmy unikać?


Podczas odchudzania powinniśmy unikać alkoholu, który jest wysokoenergetyczny oraz przede wszystkim coli, ponieważ posiada w swoim składzie dużą ilość cukru. Należy uważać także na wszelkiego rodzaju skoncentrowane soki owocowe oraz napoje, które na pewno nie wpłyną dobrze na nasze odchudzanie.

Autor:

Agnieszka Puszcz

Komentarze do: Jakie napoje wspomagają odchudzanie? (2)

kacperka
kacperka 29-06-2014 08:01

Herbata oczyszczająca z toksyn

1

Ja polecam naturalnę herbatkę figura detox, która nie tylko wspomaga odchudzanie, ale też oczyszcza organizm z toksyn. Piję ją od jakiegoś miesiąca dwa razy dziennie i widzę po ciuchach, że tracę na wadze, a poza tym czu... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
aja2
aja2 09-08-2013 17:18

Zielona kawa

1

Witam Ciekawi mnie co z zieloną kawą? Czy jest to skuteczny produkt? Nie wiem tylko czy warto się w ogóle nad preparatem w tabletkach zastanawiać?... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze