Szukaj

Produkty, które utrudniają dietę

Sukces diety, która pomoże nam zdobyć wymarzoną sylwetkę jest uzależniony od wielu czynników. Odpowiednio dobrany jadłospis, właściwy trening i motywacja to nie jedyne bodźce. Warto pamiętać, że pomimo ćwiczeń i odpowiedniego menu istnieją produkty, które negatywnie wpłyną na przebieg naszej diety.

Produkty, które utrudniają dietę

Cukier- „biała śmierć”

Dietetycy często określają cukier terminem „biała śmierć”, ponieważ jest to jeden z niewielu produktów, które w bardzo drastyczny sposób niszczy nasze zdrowie i dietę. Cukier zaburza cykl funkcjonowania organizmu, wspomaga rozwój bakterii i drobnoustrojów między innymi próchnicy, grzybicy, a także zaburza pracę nerek.

Każda osoba podejmująca dietę wie, że cukier jest największym wrogiem odchudzania. Trudno znaleźć produkty, które w swoim składzie nie mają tego elementu. Jednak w małych ilościach nie jest szkodliwy i poprawia humor. Ma silne działanie uzależniające, zatem trzeba szukać substytutów, które zastąpią nam ulubione słodkie artykuły. Miód, owoce, warzywa są naturalnymi składnikami, które są do tego odpowiednie i nawet w większych ilościach nie będą działać negatywnie na nasze sylwetki. Warto też, zrezygnować z cukru białego i wybrać cukier nierafinowany czyli trzcinowy albo brązowy.

Sól - konieczna, ale nie w nadmiarze

Sól jest elementem obowiązkowym w naszej diecie, by organizm prawidłowo funkcjonował. Niestety, na naszych stołach gości sól kuchenna, która z naturalną solą morską czy kamienną ma niewiele wspólnego.

W soli kuchennej nie ma cennych mikroelementów, dlatego powinnyśmy ją spożywać jak najmniej. Gdy spożywamy nadmiar soli jesteśmy bardziej podatni na wiele chorób związanych z nadciśnieniem. Ponadto sól zatrzymuje wodę w organizmie i nadmierna dawka nie pomoże utrzymać nam lepszej sylwetki.

Białe pieczywo i mąka

Na większości stołach króluje białe pieczywo i produkty z białej mąki. By jednak nasza dieta była zdrowa i zbilansowana, powinnyśmy odrzucić z jadłospisu jasne pieczywo i zastąpić je ciemnym.

Ciemne pieczywo jest nie tylko smaczne, ale dodatkowo zawiera ziarna, które są źródłem witamin. Produkty z białej mąki są tylko wypełniaczem i niepotrzebnie napychają nasz żołądek.

Zobacz także:

Odżywianie się białym pieczywem grozi otyłością

Autor: Katarzyna Cękała

Komentarze do: Produkty, które utrudniają dietę

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz