Szukaj

Jak seks wpływa na wybór partnera?

Poszukiwanie życiowego partnera w dużym stopniu związane jest ze sferą intymną. Single w obecnych czasach znacznie szybciej nawiązują relacje seksualne. Jest to związane z tym, że na pierwszym planie obecnie stawia się rozwój zawodowy, ugruntowanie swojej pozycji, dlatego planowanie rodziny i ślubu odstawiane jest na późniejsze lata, około 35 roku życia.

Jak seks wpływa na wybór partnera?
Jednak w tym czasie muszą być zaspokajane potrzeby seksualne.

Przy poznawaniu nowych ludzi, zwraca się uwagę przede wszystkim na atrakcyjny wygląd, na dalszy plan schodzi osobowość potencjalnego partnera. Jeśli chcemy poznać kogoś na stałe, a nie przeżyć jedynie przygodę, należy już na pierwszym spotkaniu zwracać uwagę na zachowanie partnera, a nie tylko na jego seksualność. 

Oczywiście seks jest ważnym elementem związku, jednak nie sprzyja on podejmowaniu dobrych decyzji w kwestii nawiązania dłuższych relacji partnerskich. Dla opanowania buzujących hormonów zaleca się, aby na pierwszych spotkaniach unikać alkoholu, który, jak wiadomo, nie sprzyja racjonalnemu myśleniu i podejmowaniu dobrych decyzji.


Jednak nie tylko seks utrudnia stworzenie szczęśliwego związku. Kobiety często szukają swojego księcia z bajki, z nadzieją, że wychowają go sobie tak, jak sobie wymyślą. To jednak się nie sprawdza, ponieważ mało mężczyzn akceptuje fakt, że kobieta będzie nim rządzić i mówić kiedy, co i jak ma robić.

Matkowanie nie jest dobrym sposobem na zatrzymanie partnera u swojego boku. Kobieta nie powinna się również narzucać mężczyźnie. Wprawdzie brzmi to staromodnie, jednak to on powinien wykazać się zainteresowaniem i inicjatywą. Jeśli nie odpowiada on przez dłuższy czas na emaile czy telefony, to jest znak, że poszukiwanie idealnego partnera się nie powiodło i trzeba rozpocząć je na nowo.

Autor:

Manuela Tomala

Komentarze do: Jak seks wpływa na wybór partnera?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz