Szukaj

"Poznaliśmy się on-line" - to dobrze wróży!

Ponad 30% amerykańskich małżeństw początki swojej znajomości zawarła w sieci. Co ciekawe, pary funkcjonujące w takich związkach okazują się bardziej dobrane, a związki trwalsze!

"Poznaliśmy się on-line" - to dobrze wróży!


Połączył nas Internet!

Według najnowszych statystyk odsetek rozwodów wśród małżeństw zaczynających znajomość w sieci jest o wiele niższy niż u par poznających się tradycyjnie. Związki radzą sobie lepiej ze względu na większe dopasowanie charakterów i zainteresowań. Spotykanie się on-line z tematu tabu przechodzi do porządku dziennego. W sieci rozmawiamy, wymieniamy informacje, dzielimy się pasjami i przeżyciami – paradoksalnie- internet pomaga budować trwałe relacje i uczucia niekiedy lepiej niż tradycyjne formy kontaktu.

W dzisiejszych czasach włączenie komputera i rozpoczęcie rozmowy z ulubioną osobą może być równie ekscytujące jak wyjście na kolacje. Rozmowy on-line w przeciwności do personalnych spotkań bywają bardziej konstruktywne. Łatwiej otwieramy się pisząc, mówimy więcej o uczuciu, zrozumiale formujemy myśli i oczekiwania... a wg najnowszych raportów nie jest to bez znaczenia.

Firmy działające w randkowej branży internetowej często posiadają bardzo trafne testy dzięki którym dobranie odpowiedniej pary jest zoptymalizowane i skuteczne. W opozycji do standardowych chat-room'ów w których osoby z którymi mamy styczność są absolutnie losowe, profesjonalne serwisy randkowe potrafią dobrać nam rozmówce z którym nawiązanie porozumienia będzie naturalne. Oczywiste jest też to, dlaczego ze sobą rozmawiacie, cel poznania jest jawny, co pozwala unikać rozczarowań związanych z różnymi celami zawierania znajomości.


Badania mówią o wielu czynnikach wpływających na stabilność małżeństwa. W głównych przyczynach rozpadu związku figuruje też sytuacja materialna. Warte zauważenia jest to, że wśród grona osób korzystających z usług amerykańskich serwisów randkowych, większość stanowią osoby o z wysokim przychodem materialnym.

Randka w ciemno

Serwisy randkowe przestały działać na zasadach losowości. Proponowane znajomości są ściśle selekcjonowane, poznajemy osoby szukające tego samego czego oczekujemy my. Można odczytywać to jako zimną kalkulacje, aczkolwiek wg statystyk związek opierający się na konkretnych powiązaniach ma większe szanse na bycie satysfakcjonującym i trwałym. Przemiany społeczne już dawno przyjęły ten sposób poznawania ludzi za stosowne i normalne – i słusznie.

Ciekawymi wnioskami badań są też fakty, iż pary które znały się i wychowywały wspólnie w dzieciństwie są bardziej stabilne, niż związki osób które poznają się w późniejszym wieku. Za najbardziej rozczarowujące miejsce do poznawania potencjalnego partnera uważa się bar lub klub muzyczny... a rekordową ilość niezadowolonych małżeństw zawierają ludzie, którzy poznają się w pracy.

Szukaj dalej!

Nie ma uniwersalnej recepty na udany związek. Szukając prawdziwego uczucia warto wziąć pod uwagę profesjonalną pomoc specjalistów z tego zakresu. Nikt nam niczego nie obieca, ale czasem wystarczy wziąć pod uwagę już samą możliwość poznania ciekawych osób o poglądach zbliżonych do naszych własnych. Najważniejsze jest to aby być otwartym i szczerym – tylko dając się poznać możemy oczekiwać, że będziemy w pełni rozumiani i kochani!

Autor:

Małgorzata Kopta

Komentarze do: "Poznaliśmy się on-line" - to dobrze wróży!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz