Szukaj

Medycyna estetyczna dla mężczyzn

Sukces zawodowy, lepsze samopoczucie lub większe powodzenie u kobiet to główne powody dla których mężczyźni coraz chętniej korzystają z możliwości, jakie oferuje współczesna medycyna estetyczna. Na jakie zabiegi najczęściej decydują się Panowie?

Medycyna estetyczna dla mężczyzn

Gabinety medycyny estetycznej sukcesywnie dostosowują swoją ofertę do potrzeb mężczyzn, którzy stanowią dużą grupę stałych klientów. Największą popularnością wśród Panów cieszą się bezbolesne zabiegi o krótkim czasie gojenia, a także dające szybki i naturalny efekt. Trądzik i związane z nim blizny, rumień, przebarwienia na zębach oraz niebezpieczne dla zdrowia chrapanie to problemy, z którymi mężczyźni zmagają się najczęściej.

Nieestetyczne zmiany skórne

Niedoskonałości cery pojawiają się już w wieku dojrzewania, najczęściej w postaci trądziku, który doprowadza do wielu kompleksów i zaniżonej samooceny. Powodem schorzenia mogą być przede wszystkim zmiany hormonalne, ale również nieodpowiednia dieta i środki kosmetyczne, mające niekorzystny wpływ na skórę.

Najbardziej zaawansowaną i skuteczną metodą zwalczania uciążliwej choroby jest połączenie leczenia farmakologicznego z zabiegami laserowymi. – Technologia elos pozwala bezboleśnie zredukować trądzik w ciągu 6 tygodni. Efektywność leczenia zapewnia połączenie działania światłem lasera z prądem RF. Zmniejsza to wydzielanie gruczołów łojowych oraz niszczy bakterie wywołujące trądzik, szybciej niż powstają ich nowe kolonie – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL, specjalizującej się  w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej.

A w jaki sposób zniwelować nieestetyczne zmiany potrądzikowe? – Tego typu blizny są głębokie i mają twardy naskórek, dlatego w ich przypadku stosuje się lasery CO2, które dają najlepszy efekt. Obecnie coraz większe uznanie zdobywa też zabieg frakcyjny wykonywany prądem RF. Jego zaletą jest głębsze przegrzanie kolagenu oraz krótszy czas rekonwalescencji – dodaje ekspert z firmy SHAR-POL.


Uciążliwy rumień

Utrzymujące się zaczerwienienie twarzy i rozszerzone naczynka to zazwyczaj objawy trądziku różowatego. W dalszym etapie choroby pojawiają się czerwone krostki oraz grudki, z czasem przeobrażają się w zmiany zapalne, umiejscowione głównie na czole, policzkach, nosie i podbródku. Przypadłość częściej dotyka kobiet, jednak u mężczyzn można zaobserwować silniejsze objawy.

Aby zwalczyć wstydliwe zmiany skórne, których w przypadku panów nie można zamaskować makijażem, warto skorzystać z zabiegów opartych na innowacyjnej technologii elõs™. – W pierwszym etapie zabiegu stosuje się głowicę IPL+RF, która zamyka naczynia płytko położone, a następnie głowicę laserową +RF zamykającą naczynia zasilające. W zależności od  umiejscowienia zmian w głębszych warstwach skóry zabieg trzeba powtórzyć po około 3 tygodniach. – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia z firmy SHAR-POL.


Atrakcyjny uśmiech

Mężczyźni dbają także o nieskazitelny uśmiech, którego podstawą są zdrowe i białe zęby. Niestety takie używki, jak kawa czy papierosy to główne powody wstydliwego koloru zębów. Sposobem na skuteczne pozbycie się trudnych do usunięcia przebarwień jest chemiczne wybielanie przy pomocy lasera.

Proces ten polega na użyciu środka chemicznego o właściwościach utleniających związki tworzące uciążliwe przebarwienia. Aktywuje się go przy pomocy światła lasera diodowego D-Touch™ o określonej fali. Wśród ekspertów przeważa opinia, że w porównaniu z innymi metodami, środki chemiczne aktywowane światłem podczerwonym – laserem diodowym, wykazują wyższą aktywność, a przez to skuteczność. Pacjenci decydują się na tą metodę, ponieważ jest ona szybka i bezbolesna.

Kłopotliwe chrapanie

Pomimo że mężczyźni zazwyczaj bagatelizują charakterystyczny dźwięk wydawany podczas snu, który świadczy o trudnościach przepływu powietrza w drogach oddechowych, coraz częściej decydują się na walkę z uciążliwym problemem. Dolegliwość ta może wywołać bezdech powodujący przewlekłe niedotlenienie i liczne choroby układu nerwowego czy krążenia – np. chorobę wieńcową, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie tętnicze.

Metodą pozwalającą pozbyć się chrapania, a co za tym idzie bezdechu jest leczenie zabiegowe z  zastosowaniem lasera diodowego. – Podczas zabiegu poszerza się przewody nosowe lub zmienia kształt podniebienia miękkiego. Chirurgiczny laser diodowy sprawdza się przy takich zabiegach najlepiej, ponieważ skutecznie zatrzymuje krwawienie – tłumaczy ekspert firmy SHAR-POL.

Coraz więcej panów w naszym kraju prowadzi zdrowy tryb życia i przywiązuje dużą wagę do swojego wyglądu. Dzięki regularnej i intensywnej pielęgnacji, atrakcyjnym wyglądem mogą cieszyć się mężczyźni w każdym wieku. Natomiast szeroki wybór zabiegów medycyny estetycznej zapewnia skuteczną redukcję niedoskonałości urody, dodaje pewności siebie i – co najważniejsze –pozwala pozbyć się uciążliwych, a także niebezpiecznych dla zdrowia problemów.

Komentarze do: Medycyna estetyczna dla mężczyzn

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz