Szukaj

Kobiety żyją dłużej

Podziel się
Komentarze0

W młodości mężczyźni są bardziej skłonni do podejmowania ryzyka aniżeli kobiety. Zdecydowanie mniej dbają o zdrowy tryb życia, częściej palą papierosy oraz nie przywiązują wagi do zdrowego odżywiania. Wraz z upływem lat mniej przejmują się takimi czynnikami jak stres , brak ruchu czy nadwaga, zaniedbują badania kontrolne i nie zwracają uwagi na sygnały ostrzegawcze wysyłane przez organizm.     

Mimo krótszej średniej długości życia uważa się mężczyzn za zdrowszych niż są w rzeczywistości. Brak wiedzy na temat zdrowego stylu życia to główny problem panów powodujący ich krótszą długość życia. Dzięki świadomemu zapobieganiu można całkowicie uniknąć wielu chorób albo spowodować, że wystąpią one o wiele później. Badania kontrolne pomagają rozpoznać możliwe czynniki ryzyka późniejszego wystąpienia choroby lub rozpoznać choroby, we wczesnym, uleczalnym stadium.


Rozwój cywilizacji i wzrost świadomości sprawił, że kobiety coraz bardziej interesują się sposobem na zahamowanie procesu starzenia się. Powszechnie uważa się, że witamina E czy C eliminuje wolne rodniki tlenowe i w ten sposób, chroni organizm. Brakuje jednak dowodów na potwierdzenie tej teorii.Niestety coraz częściej osoby poszukujące leku na wieczną młodości bezkrytycznie stosują reklamowane nowinki medyczne. Między innymi hormon wzrostu, który faktycznie posiada pewne pozytywne skutki przy zastosowaniu ale jak zauważono podobne wyniki można osiągnąć przy wysiłku fizycznym, bez ingerencji w organizm środkami farmakologicznymi.Inny środek dotyczy hormonu DHEA produkowanego przez nadnercza. Zauważono, że w przypadku panów ma on wpływ na lepsze samopoczucie i witalność. Lecz nie ma gwarancji, że nie wystąpią żądne skutki uboczne zwłaszcza u starszych mężczyzn. Zatem nie powinno się prowadzić leczenia na własną rękę.


Najlepszym środkiem na poprawienie kondycji naszego ciała i umysłu to zmiana naszych niedobrych nawyków. Ograniczenie spożywania alkoholu, palenia papierosów, zmiana diety na bogatą w warzywa i składniki odżywcze a także ruch fizyczny, To najlepsze lekarstwa na cieszenie się dobrym samopoczuciem i zdrowiem przez długie lata. A co najważniejsze nie jest to niebezpieczne dla naszego organizmu.


Komentarze do: Kobiety żyją dłużej

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz