Szukaj

Gdy kobieta dojrzewa do roli autorytetu potrzebuje wyjątkowej troskliwości

Podziel się
Komentarze0

Menopauza – z grec. men (miesiąc) i pausa (przerwa) określana także terminem klimakterium jest naturalnym procesem biologicznym i okresem przejściowym. To moment, gdy w organizmie kobiety zachodzi szereg zmian zarówno natury fizjologicznej jak i psychicznej.

W tym czasie kobieta potrzebuje odpowiedniej dawki witamin i składników mineralnych. Dlatego powstał Falvit estro + suplement diety dla kobiet w okresie menopauzy.

Postawy kobiet wobec menopauzy

Proces menopauzy  zachodzi w organizmie dojrzałej kobiety i zwykle przypada pomiędzy 45, a 56 rokiem życia kobiety. Przebieg menopauzy jest indywidualnie zróżnicowany, podobnie jak rodzaj towarzyszących jej objawów, dolegliwości, metod radzenia sobie czy też postaw wobec menopauzy. Jedna grupa kobiet łagodnie przechodzi menopauzę, czerpiąc z niej i dostrzegając własną wewnętrzną, pozytywną przemianę, starając się stawić czoła menopauzie bez względu na metrykę i samopoczucie.

Są też kobiety, które z trudem znoszą menopauzę, jest ona dla nich stanem uciążliwym, cierpią przede wszystkim na dolegliwości natury psychicznej: depresję, lęk przed przyszłością, rozchwianie emocjonalne oraz ogólne osłabienie, a w rezultacie ograniczają swoją aktywność życiową. Trudno jest im się pogodzić z obecnym stanem, przygnębia je myślenie o starości, dlatego też starają się odkryć taki aspekt życia, w którym będą doceniane i potrzebne innym.

Menopauza i jej objawy

Fizjologiczny okres przekwitania może zacząć się od pojawienia nieregularnych miesiączek i zmian ich obfitości, skoków ciśnienia, a nawet rozwoju osteoporozy. Do tego stopniowo dochodzą kolejne objawy takie jak uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, zmienność nastrojów, drażliwość oraz płaczliwość. Obserwuje się także inne objawy utrudniające normalne funkcjonowanie, np. zawroty głowy, brak energii, omdlenia, bezsenność, a także stany depresyjne. Zdarza się, że kobiety cierpią na osłabienie koncentracji, stany nerwicowe, problemy dermatologiczne skóry oraz osłabienie libido. To jak kobiety przechodzą i przyjmą trudności związane z tym okresem jest kwestią indywidualną.


U jednych kobiet objawy te mogą powodować dyskomfort w życiu osobistym lub w sytuacjach społecznych, utrudniają ich normalne funkcjonowanie, a nawet powodują „wycofanie z życia”. Nierzadko kobiety czują, że tracą kontrolę nad swoimi emocjami, uważają się za nieatrakcyjne i mają potrzebę szybkiego, chwilowego odizolowania się od otoczenia. Inne, odczuwają przemęczenie fizyczne i psychiczne, złość na siebie samą i swój organizm, często pogrążone w przygnębieniu i niepokoju o teraźniejszość i przyszłość.


Aby wesprzeć organizm w tym burzliwym okresie należy uzupełnić niedobór składników mineralnych i witamin niezbędnych do codziennego funkcjonowania. Odpowiedzią na te potrzeby jest Falvit estro+, wzbogacony o fitoestrogeny zawarte w wyciągu z szyszek chmielu. Dzięki właściwościom szyszek chmielu preparat łagodzi objawy towarzyszące menopauzie, tj. uspokaja i wycisza, uśmierza uderzenia gorąca oraz stany labilności emocjonalnej. Ponadto zawiera witaminy i minerały potrzebne kobiecie w okresie menopauzy. Wapń oraz witaminy D i K, które pomagają utrzymać prawidłowy stan układu kostnego, witaminy z grupy B ważne w stanach przedłużającego się stresu.

Poczuj się piękna!

Istnieją liczne metody radzenia sobie z menopauzą. Wiele kobiet stara się zachować aktywność życiową na takim samym poziomie jak wcześniej, poprzez kontynuację pracy zawodowej czy też rodzinnych obowiązków, np. opiekę nad wnuczkami, uczestniczenie w spotkaniach towarzyskich. Wsparcie  otoczenia jest kluczowe dla większości kobiet w wieku menopauzalnym. W tym czasie liczą na pomoc i wyrozumiałość rodziny, przyzwolenie na „słabsze dni”, umiejętność dostosowania dotychczasowych zwyczajów do ich potrzeb. Kobiety, które lubią towarzystwo, uczestniczą w „grupach wsparcia” składających się z grona koleżanek, znajdujących się w podobnej sytuacji lub też szukają fachowej i życzliwej pomocy lekarskiej.

W okresie tym, dla lepszego samopoczucia i wiary w siebie należy poświęcić więcej uwagi sobie samej - zorganizować odpoczynek w ciągu dnia, zmienić nawyki żywieniowe, zadbać o swoją sprawność i aktywność ruchową, poświęcić się swoim dotychczasowym pasjom lub też zainteresować nowymi aktywnościami. Robienie sobie codziennych przyjemności, zwrócenie uwagi na swój wygląd i urodę oraz zwyczajnie „oswojenie się” z tym naturalnym stanem, jest niezwykle ważne, aby mimo niedyspozycji i dolegliwości przejść przez ten proces prawie bezboleśnie.

Komentarze do: Gdy kobieta dojrzewa do roli autorytetu potrzebuje wyjątkowej troskliwości

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz