Szukaj

Bliska obecność jedzenia powoduje problem z nauką u otyłych kobiet

Podziel się
Komentarze0

U otyłych kobiet może występować problem z nauką, jeśli w pobliżu znajduje się coś, co jest związane z jedzeniem. Badania przeprowadzone przez naukowców z Yale School of Medicine sugerują, że może to tłumaczyć ich stosunek do jedzenia.

Czy jedzenie wpływa na efektywność nauki kobiet otyłych?

Naukowcy przeprowadzili test na grupie osób otyłych oraz takich, których waga mieści się w normie. Dowiedli, że otyłe kobiety najgorzej zapamiętywały sekwencje obrazów, gdy wśród nich pojawiały się takie, które przedstawiały jedzenie.

Według badaczy, takie odkrycie może pomóc w znalezieniu nowych dróg walki z otyłością. Testy, które wykonywała grupa badana, miały określić zdolność ludzi do nauki za pomocą obrazów przedstawiających jedzenie lub pieniądze.

Uczestnicy zostali poinformowani, że mogą dostać to, co pojawi się na tzw. nagradzanych kartach. W pierwszej fazie takie karty pojawiały się zawsze po szczególnego rodzaju kolorowych obrazach w sekwencji. Później zmieniono kolejność, a wraz z nią miejsce „nagradzanych” kart. W tym czasie, uczestnicy byli pytani o przewidywanie prawdopodobieństwa pojawienia się karty-nagrody. Badania wykazały, że wyniki osiągnięte przez otyłe panie były najsłabsze, ponieważ szacowały one, jak często pojawi się karta prezentująca jedzenie.

Profesor Levy tłumaczy, że nie jest to ogólna niezdolność otyłych kobiet do uczenia się, ponieważ nie miały one raczej problemów wtedy, gdy wynagrodzeniem miałyby być pieniądze. Badacze stwierdzili również, że nie do końca jest jasne, co leży u podłoża niezdolności do nauki u otyłych kobiet.

Wyobrażenie własnego ciała

Wykonane testy sugerują jednak, że problemy, które pojawiły się wśród badanej grupy kobiet, mogą być spowodowane troską o żywność, bądź tym, że otyłe panie są niezadowolone z własnego ciała.

Ponadto badania, które zostały wykonane wcześniej udowodniły, że istnieje różnica w tym, jak kobiety i mężczyźni postrzegają otyłość.

Katarzyna Łukawska

Komentarze do: Bliska obecność jedzenia powoduje problem z nauką u otyłych kobiet

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz