Szukaj

Jakie są najbardziej skuteczne metody na wilczy apetyt?

O tym, jak niebezpieczny jest napad niepohamowanego apetytu wie każdy, kto chociaż raz był na diecie, starał się przez jakiś czas zdrowo, regularnie odżywiać, uprawiał sport, by w końcu osiągnąć wymarzoną wagę i nagle wszystko to zostało przerwane przez atak niepowstrzymanego wilczego apetytu.

Jakie są najbardziej skuteczne metody na wilczy apetyt?

Nagły napada głodu powstaje z kilku przyczyn np.  stres, złość lub obniżenie poziomu cukru w organizmie.    Dalsze powody to cukrzyca czy  zakłócenia funkcji żoładka. Przy regularnie powtarzających się atakach apetytu należy udać się do lekarza. Jednak w przypadku diet istnieje kilka sposobów na uniknięcie w przyszłości podobnej sytuacji.

1. Ruch jest zawsze wskazany!

Uprawianie sportu poprawia kondycję nie tylko fizyczną, ale również psychiczną. Dobre samopoczucie sprawia, że poziom stresu organizmie spada, więc automatycznie maleje prawdopodobieństwo nagłego napadu głodu.  W ten sposób upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu- ruszając się chudniemy a zarazem zyskujemy lepszy nastrój.

2. Śniadania!

Jest rzeczą zrozumiałą, że nie każdy o poranku ma siłę na przygotowanie i zjedzenie pełnowartościowego śniadania, jednak unikanie tego na pewno nam nie pomoże. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, to z tych zapasów organizm czerpie energię do całodziennego działania. Osoby regularnie spożywające posiłki o poranku o wiele łatwiej mogą kontrolować swój apetyt unikając tym samym napadów wilczego apetytu. Jeśli pierwszym posiłkiem jest dopiero obiad to naturalną reakcją jest, że żołądek domagać się będzie większej, niekoniecznie potrzebnej, ilości jedzenia.


3. Błonnik!

Spożywanie pokarmów z dużą ilością błonnika sprawia, że człowiek przez dłuższy czas może czuć się sytym.  Jest to nie tylko ważny roślinny dodatek ze względu na diety, ale także jest niezwykle zdrowy i korzystny dla organizmu.


4. Ciemna czekolada zmniejsza apetyt na słodycze!

W przypadku, gdy odczuwamy nagła potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego, nie sięgajmy od razu po najbardziej kaloryczne cukierki, lecz spróbujmy zjeść kawałek gorzkiej czekolady, najlepiej takiej która zawiera powyżej 65% kakao. To powinno zaspokoić nasz apetyt a jednocześnie jest to zdrowsza alternatywa dla typowej czekolady.

5. Rozważne zakupy!

Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal… jeśli danego produktu nie mamy w naszej lodówce, to go nie zjemy.  Brzmi bardzo prosto, jednak wbrew pozorom ciężko jest przejść w supermarkecie obok półki ze słodyczami bez sięgnięcia chociaż po paczkę cukierków. Dlatego tak ważne jest stworzenie dobrze przemyślanej listy zakupów i ścisłe trzymanie się jej. Dodatkowo przez zakupami należy coś zjeść, żeby w trakcie zapełnienia koszyka nie decydował zamiast mózgu nasz pusty żołądek.

6. Jedz owoce!

Mimo że zawierają one również pewną ilość cukru, to jednak są one zawsze zdrowsze niż porcja ciasta czy czekolady.  Zadbajmy więc o to, żeby w naszym mieszkaniu zawsze znajdowały się jakieś jabłka czy banany, aby w razie napadu wilczego apetytu sięgnąć po taką przekąskę, która również może zaspokoić nasz głód a jednocześnie dostarczy do organizmu wiele witamin i składników odżywczych.

7. Wysypiaj się!


Być może brzmi to nieco absurdalnie, jednak odpowiednia ilość snu również chroni nas przed ogromnym apetytem.  Zbyt krótki sen i zmęczenie pobudza organizm do wytwarzania hormonów odpowiedzialnych za głód, by w ten sposób uzupełnić braki energetyczne.

Opracowała:

Manuela Tomala

Komentarze do: Jakie są najbardziej skuteczne metody na wilczy apetyt?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz