Szukaj

FDA ostrzega przeciwko modzie na pastylki z hormonem HCG

Produkty pomagające stracić na wadze, zawierające hormon HCG, są nielegalne i potencjalnie niebezpieczne, ostrzega amerykańska agencja FDA (Food and Drug Administration). Konsumentom doradza się po prostu trzymanie się z dala od tego typu doustnych pastylek, granulek i sprayu, które bardzo łatwo można dostać online oraz w sklepach.Agencja Food and Drug Administration, wraz z Federalną Komisją Handlu, wystosowały list ostrzegający do siedmiu firm sprzedających bez recepty produkty homeopatyczne na odchudzanie, zawierające HCG. Produkty te są sprzedawane pod pretekstem, iż ludzki hormon gonadropina kosmówkowa, który jest znajdowany w moczu ciężarnych kobiet, jest naturalną drogą do podniesienia metabolizmu i przyśpieszenia utraty wagi.

Ale produktom tym towarzyszy ulotka, która zaleca nie jeść więcej niż 500 kalorii dziennie, a nie ma dowodu na to, że HCG przyczynia się do utraty wagi poza tym, co przychodzi z tak restrykcyjnie ograniczoną dietą, mówi Elizabeth Miller z centrum Center for Drug Evaluation and Research agencji Food and Drug Administration.

Nie ma żadnego produktu na odchudzanie zawierającego gonadropinę kosmówkową, który byłby zatwierdzony przez agencję FDA, a oznacza to, że produkty na odchudzanie znajdujące się na rynku, zawierające HCG są niezatwierdzone i potencjalnie niebezpieczne, mówi jeszcze specjalistka.


Co więcej, ograniczenie przyjmowanych kalorii do 500 dziennie jest niezdrowe i sprzyja rozwojowi kamieni żółciowych, arytmii serca, a także brakowi równowagi elektrolitów.


Przemysł produktów odchudzających, być może bardziej nawet niż jakikolwiek inny, kieruje się modą, stwierdza Richard Cleland, dyrektor Federal Trade Commission. Kieruje się również oszustwem, dodaje specjalista, przywołując ostanie przykłady produktów zawierających roślinę Hoodia gordonii oraz jagody acai, które są również sprzedawane jako produkty sprzyjające utracie wagi, bez żadnego dowodu na to, iż są one faktycznie skuteczne i bezpieczne.

Agencja nie ma żadnych danych na temat tego jak wielu konsumentów kupuje tego typu produkty, ale intensywny marketing online pokazuje, iż jest wielu nabywców, dodaje jeszcze Richard Cleland z Federal Trade Commission.

Ostatnia ankieta pokazał, że blisko 5 000 000 Amerykanów każdego roku pada ofiarą fałszywych produktów na utratę wagi, podsumowuje Richard Cleland. Dane są więc wymowne.

List ostrzegawczy wspomniany wyżej informuje firmy, iż gwałcą one federalne prawo, ponieważ reklamują i sprzedają produkty bez prawdziwego naukowego dowodu na ich skuteczność i bezpieczeństwo.

Listy te zostały wysłane do Nutri Fusion Systems, Inc, Natural Medical Supply, LLC DBA HCG Complete Diet, HCG Platinum, LLC, Theoriginalhcgdrogs.com, HCG Diet Direct, LLC, Hcg-miracleweightloss.com i HCG Drops, LLC. 

Inne firmy również sprzedające podobne produkty także będą wzięte pod uwagę, w przypadku jakiegokolwiek pogwałcenia obowiązujacego prawa, wyjaśnia Richard Cleland, dyrektor Federal Trade Commission.

Komentarze do: FDA ostrzega przeciwko modzie na pastylki z hormonem HCG

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz