Szukaj

Dieta Strażników Wagi

Dieta Strażników Wagi powstała w Stanach Zjednoczonych w latach 60 XX wieku. Głównym motywem, dla którego ów ruch został powołany, było założenie, że lepiej chudnąć w grupie niż w pojedynkę. Dzięki grupowemu odchudzaniu wagę zrzuciło już kilkadziesiąt milionów ludzi na całym świecie. Swoją popularność Weight Watchwers zawdzięcza też temu, że propaguje zdrowy styl żywienia. Podstawą jest dieta nisko tłuszczowa. Zasadą tej diety jest jadłospis ułożony nie według liczby kalorii, lecz punktów. Każdy posiłek i produkt mają określoną liczbę punktów. Produkty zaliczamy do trzech grup:- zielona - warzywa i owoce ( w tym niesłodzone soki). Większość z nich ma 0 punktów, ale np. porcja ziemniaków już 2 punkty.

- żółta - produkty o niewielkiej zawartości tłuszczu, ale dość kaloryczne czyli: ziemniaki, chude mięsa, ryby, pieczywo, nabiał, groszek, kukurydza. W ciągu dnia nie wolno przekroczyć 11 porcji. Nabiał powinno się jeść przynajmniej 2 razy dziennie, tłuszcze roślinne 2-3 razy dziennie,

- czerwona - czyli słodycze, słodzone serki i jogurty, alkohol, tłuste mięso, wędliny, konserwy, filety rybne w panierkach i sery topione - tych produktów najlepiej unikać, ewentualnie można sobie pozwolić na 6 ich porcji w ciągu tygodnia,


Liczba punktów, którą dziennie można zjeść, zależy m.in. od wagi ciała. Przy wadze 71-80 kg przysługuje 20 punktów.


W ciągu dnia powinniśmy zjeść 5 posiłków i wypić 2l niegazowanej wody lub herbatek owocowych bądź ziołowych. Najlepsza porą na zjedzenie mięsa jest obiad. Unikajmy smażenia, fast foodów, tłustych sosów. W tygodni można zjeść słodyczy za 14 punktów.

Przykładowy jadłospis zawierający 20 punktów:

Śniadanie:

- 2 kromki pieczywa chrupkiego, 2 łyżki topionego serka 30% tłuszczu, ogórek konserwowy lub kiszony, dowolny owoc,

Drugie Śniadanie:
-grejpfrut z miodem, szklanka maślanki z sokiem z selera,

Obiad:

- Ziemniaki z fasolką i kiełbasą

Podwieczorek:

- Napój truskawkowy na maślance,

Kolacja:

-2 kromki chleba z łyżeczką margaryny, 100 g chudego twarogu, 125 ml jogurtu naturalnego, świeży ogórek, 100 g kapusty pekińskiej.


W Polsce grupy WW działają w Warszawie i okolicach. Spotkania odbywają się pod okiem instruktorki, która sama schudła dzięki programowi WW. Uczestnicy raz w tygodniu zbierają się i poznają zasady prawidłowego żywienia, wymieniają się też doświadczeniami. W tzw. dzienniczku punktów zapisują to, co zjedli i wypili w czasie minionego tygodnia. Dzięki temu instruktorka może im doradzić, co zmienić, by więcej schudnąć. Mogą też skorzystać z porad psychologa.

Komentarze do: Dieta Strażników Wagi

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz