Szukaj

Burnermax 3000: środek odchudzający przyczną zawału serca u młodego mężczyzny?

W przeciwieństwie do tego, co wcześniej ogłosiły media, młody, 27-letni mężczyzna, który skonsumował kapsułki odchudzające Burnermax 3000, nie zmarł. Zawał serca, którego był ofiarą (mimo braku podobnych wypadków w rodzinie), może być jednakże związany z tym produktem.Zawał serca u młodego, dwudziestosiedmioletniego mężczyzny, bez podobnych takich przypadków w rodzinie ani zidentyfikowanego czynnika ryzyka, poprowadził władze kontrolne do przeniesienia podejrzeń na produkt nazywany Burnermax 3000.

W rzeczywistości, pacjent ten konsumował od trzech tygodni ten suplement odżywiania o właściwościach odchudzających.

Burnermax 3000 jest sprzedawany przez internet, wyjaśnia francuska Generalna Dyrekcja Zdrowia. Przeznaczony jest w szczególności dla osób, które uprawiają ćwiczenia fizyczne. Produkt ten nie był przedmiotem prośby o pozwolenie na wprowadzenie na rynek, o które występuje się do Generalnej Dyrekcji ds. konkurencji, konsumpcji i ścigania oszustw (Direction générale de la concurrence, de la consommation et de la répression des fraudes, DGCCRF).


Dla jasności, sprzedaż tego produktu nie jest dozwolona we Francji.

Konsumenci powinni skonsultować się z lekarzem

Od tej pory, władze publiczne są zaangażowane w działania mające zablokować dystrybucję tego środka. Śledztwo oraz analizy laboratoryjne także trwają. Mają one na celu określenie dokładnego składu tego produktu. Chodzi o określenie jego odpowiedzialności za występienie zawału serca u młodego człowieka.

Generalna Dyrekcja Zdrowia oraz Generalna Dyrekcja ds. konkurencji, konsumpcji i ścigania oszustw uczulają konsumentów na zagrożenia związane z zażywaniem tego produktu.

Zalecają one osobom, które już kupiły ten środek, aby się powstrzymać przed jego konsumpcją. Doradza się konsumentom, którzy już przyjęli ten produkt, aby skonsultowali się z lekarzem, w celu przeprowadzenia badania kontrolnego.

W przeciwieństwie do tego, co wcześniej ogłoszono, zawał serca nie spowodował zgonu młodego człowieka.

Firma IST Canada, która skomercjalizowała Burnermax 3000, precyzuje, że osoba ta w żadnym wypadku nie jest martwa i nie można do tej pory ustalić żadnego związku między konsumpcją tego produktu a tym incydentem wieńcowym, który przecież może być związany z całym mnóstwem innych czynników.

Poza tym, analiza, która ma sprawdzić, czy ewentualny błąd w produkcji tej serii produktu może być przyczyną tego przypadku zawału serca, właśnie trwa.

Komentarze do: Burnermax 3000: środek odchudzający przyczną zawału serca u młodego mężczyzny?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz