Szukaj

Zielone światło od ginekologów dla wolnej sprzedaży tabletek antykoncepcyjnych

Podziel się
Komentarze0

Najważniejsi ginekolodzy i położnicy w USA stwierdzili jednogłośnie, że tabletki antykoncepcyjne powinny być sprzedawane bez recepty i konsultacji lekarskiej, tak samo jak prezerwatywy. Ta czwartkowa opinia może być krokiem milowym na drodze do ułatwienia dostępu kobietom do tego specyfiku



Nikt jednak nie spodziewa się, że sprzedaż tabletek przeciwciążowych bez recepty nastąpi szybko.

W pierwszej kolejności firmy farmaceutyczne muszą zwrócić się do rządu o pozwolenie, a nie jest do końca pewne, czy któraś z nich ma taki zamiar. Druga rzecz to pytanie, jak takie posunięcie może odbić się na zawartości portfeli wielu kobiet, jeżeli nie będą już objęte ubezpieczeniem.

Zobacz również:



Obecnie każda dziewczyna w wieku 17 lat bądź starsza musi skonsultować się z doktorem, jeżeli ma zamiar kupić tzw. pigułkę następnego dnia, która jest mocniejszą wersją specyfiku zawartego w normalnej tabletce antykoncepcyjnej i może zapobiec zajściu w ciążę, krótko po niezabezpieczonym stosunku.

Obecnie aż 50% ciąż w USA to ciąże nieplanowane i sytuacja ta nie zmienia się już od blisko 20 lat. Łatwiejszy dostęp do środków antykoncepcyjnych może w przyszłości pozytywnie odbić się na tym wskaźniku.

Komentarze do: Zielone światło od ginekologów dla wolnej sprzedaży tabletek antykoncepcyjnych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz