Szukaj

Ciężar ciała może wpłynąć na płodność kobiety

Podziel się
Komentarze0

Nowe badania wskazują, że masa ciała kobiety wpływa na jej płodność. W badaniu naukowcy wykorzystali dane z Society for Assisted Reproductive Technology (SART) na temat cykli menstruacyjnych 158 385 kobiet i porównali je ze wzrostem i wagą badanych.Zauważono, iż przerwanie cyklu menstruacyjnego było bardziej powszechne u kobiet z wyższym wskaźnikiem masy ciała (BMI), oraz że szanse nie zajścia w ciążę lub na poronienie znacznie rosły wraz ze wzrastającą masą.

W innym badaniu naukowcy z Uniwersytetu w Harvardzie oraz Brigham and Women's Hospital w Bostonie przeanalizowali jakość komórek jajkowych oraz embrionów kobiet o różnych wskaźnikach BMI.

Komórki jajowe kobiet z wysokimi i niskimi wskaźnikami BMI w porównaniu do komórek kobiet o normalnej wadze były bardziej podatne na wykształcenie niedojrzałych oocytów podczas cyklu technologii wspomaganej reprodukcji (ang. assisted reproductive technology), co obniżało prawdopodobieństwo udanego przeniesienia zarodka oraz do mniejszego odsetka urodzeń żywych dzieci.


Wyniki badań opublikowano w poniedziałek na dorocznym spotkaniu American Society for Reproductive Medicine w Denver.

- Jasne jest, że prawidłowa masa ciała jest ważnym atutem we wszystkich aspektach zdrowia, wliczając w nie zdrowie reprodukcyjne - stwierdził dr James Goldfarb, prezes SART, w komunikacie prasowym wydanym przez American Society for Reproductive Medicine.

- Mamy nadzieję, że wraz bogatsi o tę wiedzę, będziemy mogli zapewnić lepszą pomoc pacjentkom, których zmagania z bezpłodnością wiążą się także ze zmaganiami z wagą - dodał.

Komentarze do: Ciężar ciała może wpłynąć na płodność kobiety

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz