Szukaj

Brytyjskie laboratorium pracuje nad technologią wykonywania zdjęć ultrasonograficznych płodu

Podziel się
Komentarze0

Przełomowe prace nad tym, co niektórzy eksperci określają mianem „najbardziej nowoczesnego” obrazu ultrasonograficznego, jaki kiedykolwiek widziano, od dwóch lat prowadziło brytyjskie laboratorium Sense My Baby. Firma z Wielkiej Brytanii niebawem udostępni technologię, która pozwala na wyświetlenie każdego istniejącego obrazu ultrasonograficznego z zapierającą dech w piersiach wyrazistością.Według założycielki firmy, dr Lisette Torres-Cabrera, „najbardziej zaskakującym aspektem CEIP (Corrective Enhancement Imagery Program) jest to, że kobieta ciężarna nie musi mieć przeprowadzanego specjalnego obrazowania USG, każde normalne 3/4D USG jest wszystkim, czego potrzeba".

System jest zdolny do rekonstrukcji istniejącego już obrazu, żeby stworzyć obraz ultraczysty, który pozwoli po raz pierwszy zobaczyć płód wewnątrz macicy ze wszystkimi szczegółami. Takie doświadczenie jest najbardziej zbliżone do zobaczenia dziecka przed urodzeniem.


Przy użyciu “konstrukcyjnych” informacji, które zawiera oryginalny obraz, analizowane są dane charakterystyczne. System jest zdolny do odróżniania części obrazu o niższej i wyższej rozdzielczości. Te pierwsze są wydzielane i rejestrowane.

Obrazy, zanim zostaną zrekonstruowane w celu osiągnięcia efektu warstw, są pojedynczo poprawiane przy użyciu programu CEIP. Wymagana orientacja obrazu jest zmieniana w celu ułatwienia rekonstrukcji.

Wiodący eksperci w branży okazali już zainteresowanie nową technologią. Prof. Kypros Nicolaides, światowy autorytet w dziedzinie położnictwa i dyrektor Harris Birthright Research Centre for Fetal Medicine w King's College Hospital jako pierwszy prywatnie ocenił pionierską pracę i przyznał, że był to najbardziej nowoczesny obraz ultrasonograficzny, jaki kiedykolwiek widział.

“Obrazy są absolutnie oszałamiające, a detale są szczególnie zadziwiające”, powiedział.

Nie będzie trzeba długo czekać, aby sprawdzić, co Sense My Baby ma do zaoferowania. W ciągu kilku tygodni technologia ma być dostępna na rynku komercyjnym.

Komentarze do: Brytyjskie laboratorium pracuje nad technologią wykonywania zdjęć ultrasonograficznych płodu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz