Szukaj

Antykoncepcja hormonalna bez recepty

Podziel się
Komentarze1

W Polsce można bez recepty kupić antykoncepcyjny środek hormonalny. Lekarze alarmują, że jest to skandal, za który pacjentki mogą zapłacić zdrowiem.

Chodzi o wkładkę antykoncepcyjną Mirena produkowaną przez firmę Schering. To jedyny taki preparat na naszym rynku - działa pięć lat, przez ten czas uwalnia się z niego hormon.

W całej Europie wkładka jest zarejestrowana jako lek, tylko w Polsce jako wyrób medyczny, więc nie jest na niego potrzebna recepta. Nawet producent środka przyznaje, że jest to ewenement w skali europejskiej. Firma podkreśla, że to Ministerstwo Zdrowia zdecydowało, że Mirenę będzie można sprzedawać jako tak zwany "materiał medyczny".


"Rzeczpospolita" pisze, że kobiety obecnie zamawiają hormonalną Mirenę telefonicznie lub przez Internet. Pod koniec roku wygasa rejestracja wkładki. Teraz trwa procedura rejestrowania jej jako leku. Do końca roku środek będzie można zamówić bez recepty. Dlatego też, firma intensywnie promuje swój "system antykoncepcyjny" w pismach kobiecych.

Dziennik dodaje, że ginekolodzy podkreślają, iż działanie wkładki antykoncepcyjnej jest szczególnie szkodliwe dla młodych kobiet.Komentarze do: Antykoncepcja hormonalna bez recepty (1)

halbach
halbach 27-03-2012 14:14

oczywiście że tak

1

Oczywiście, że jest szkodliwe. Ale niestety większość kobiet decyduje się na taką antykoncepcję, nie wiedząc jakie niesie to skutki. Moja żona używa cyclotestu do antykoncepcji naturalnej i jest to skuteczne. Ale nie tyl... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze