Szukaj

Strasburg: bezpłatny sport na receptę

Mieszkańcy miasta Strasburga cierpiący na nadwagę, cukrzycę lub problemy z sercem mogą teraz bezpłatnie uprawiać wioślarstwo i lekkoatletykę bądź wypożyczyć rower za okazaniem recepty, ponieważ władze ogłosiły sfinansowanie tego typu działań.Program "Sport Receptą na Zdrowie" to świeża propozycja nieodpłatnych zajęć sportowych umożliwiających pacjentom z otyłością, cukrzycą i chorobami układu krążenia łatwy dostęp do obiektów sportowych lub klubów.

Eksperyment przewidziany jest na jeden rok. Jak szacuje merostwo, koszt inwestycji to blisko 130.000 euro. Program został przedstawiony tydzień po tym, jak francuska Akademia Medyczna wezwała do refundacji kosztów ponoszonych na działalność sportową i aktywność fizyczną przez ubezpieczenie zdrowotne.


Firma IMAPS zajmująca się działalnością na rzecz sportu i zdrowia wyliczyła kwotę 150 euro na fundusz aktywności fizycznej i sportowej, przeznaczając ją na leczenie 10% pacjentów z długotrwałym, patologicznym schorzeniem (ALD), co pozwala zaoszczędzić 56,2 milionów rocznie z funduszu ubezpieczenia społecznego.

Są to liczby, które motywują do prowadzenia kolejnych programów. Ściślej ujmując, beneficjenci korzystający z zajęć sportowych na receptę mają możliwość wyboru aktywności fizycznej najlepiej dostosowanej do ich potrzeb (rower, piesze wyprawy, klub, siłownia, lekkoatletyka i wioślarstwo), w porozumieniu z wyznaczonym do tego celu instruktorem sportowym.

Pacjent z wypisaną na ćwiczenia receptą spotyka się z oddelegowanym przez burmistrza trenerem, który oceni stan zdrowia beneficjenta, powiedział AFP dr Alexander Feltz, inicjator strasburskiego projektu. Pacjent otrzyma wtedy kartę sport-zdrowie uprawniającą do korzystania z zaproponowanych zajęć.
Komentarze do: Strasburg: bezpłatny sport na receptę

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz